Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Seime iš darbotvarkės išbrauktas etatinio klausimas
Ketvirtadienis, 24 Gegužė 2018 13:16

altGegužės 24 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas susitiko su Seimo Socialdemokratų darbo partijos ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijų nariais. Seimo nariams išdėstyti argumentai, kodėl LŠDPS streikavo ir kodėl nereikia pritarti įstatymų projektams, kurie reglamentuos naująją mokytojų darbo apmokėjimo tvarką, ketinamą įvesti nuo rugsėjo 1 d.

Tuoj po susitikimų įvykusiame Seimo plenariniame posėdyje buvo pritarta pasiūlymui išbraukti iš dienos darbotvarkės minėtų įstatymo projektų pateikimą.

A. Navickas susitikimuose frakcijose kalbėjo, jog LŠDPS nepritaria Švietimo ir mokslo ministerijos parengtam mokytojų etatinio darbo apmokėjimo projektui, nes mano, jog kartu turi būti sprendžiamas ir mokytojų atlyginimo kėlimo, vaikų klasėse mažinimo klausimai. Taip pat turi būti atsižvelgta į tam tikrus principus, kurie buvo išdėstyti rašte Prezidentūrai ir Seimui. LŠDPS pirmininko teigimu, neaiškus pats reformos tikslas arba tikrieji motyvai yra slepiami. Anot jo, jeigu reformuojame sistemą ir sutariame, kas yra blogai, tai tuomet ir taisykime situaciją kartu ženkliai pakeldami algas mokytojams, kad jų pajamos būtų bent jau konkurencingos ir sudarytų prielaidas švietime dirbti geriausiems.

Seimo nariai teigė nesuprantantys, kodėl mokytojai nepatenkinti keliamomis algomis, nes viešojoje erdvėje būtent taip ir pateikiama, jog naujai tvarkai besipriešinantys neva priešinasi ir mokytojų atlyginimų kėlimui. LŠDPS pirmininkas savo ruožtu paklausė parlamentarų, gal jie yra matę kokį nors dokumentą, kuriame būtų aiškiai parašyta, kiek, kada ir kokiam tiklsui bus skiriamos papildomos lėšos, nes LŠDPS tokios informacijos neturi. Seimo nariai sutiko, jog išties nėra matę tokio dokumento, o tie, kas tvirtina, jog numatyta mokytojams kelti atlyginimus, iš esmės remiasi tik tikėjimu.

Kitą savaitę LŠDPS atstovai susitiks su kitų Seimo frakcijų nariais.

LŠDPS inf.

 

Artimiausi renginiai

Gegužė 2019
P A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
2019.05.29
LŠDPS derybų grupė ministerijoje dalyvaus derybose dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties
2019.05.30
LŠDPS Vilniaus m. susivienijimo pirmininkų tarybos posėdis