Susitikimas su Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“

2024-04-12

 Ketvirtadienį, balandžio 11 d., Seimo rūmuose vyko  Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos  (LŠDPS) atstovų susitikimas su Demokratų frakcija ,,Vardan Lietuvos“ (DSVL).  Susitikimo metu buvo kalbama apie susidariusią situaciją švietimo sistemoje, (ne)reikalingus pokyčius  bei  švietimo svarbą visuomenei.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis akcentavo, kad dabartinė valdančioji koalicija  atėjo su pagrindine žinia, kad švietimas yra prioritetas, o dabar  visi mato, kaip  ji tai įgyvendino. Demokratų frakcijos nariai ir profesinės sąjungos atstovai aptarė susidariusią chaotišką situaciją švietimo sistemoje dėl tinkamai neparengtų įgyvendinti inicijuotų švietimo pokyčių, diskutavo, kad  esamais  sprendimais neužtikrinamas proceso sklandumas, neatsižvelgiama į ilgalaikes problemas ir kintančią situaciją. Buvo pastebėta, jog švietimo sistema šiuo metu yra tiesiog pakrikusi.

Kaip  teigė LŠDPS pirmininko pavaduotoja Jurgita Kiškienė,  milžiniška sumaištis bei įtampa, susidariusi dėl dvigubos reformos įgyvendinimo (ugdymo turinio atnaujinimo ir tarpinių egzaminų vienuoliktose klasėse) sutelkė  švietimo  bendruomenę – šiandien mokytojai, mokiniai ir jų tėvai  privalo visame tame chaose išbūti ir kažkaip išgyventi, kadangi  pasitraukti, atsistatydinti, kaip  tai padarė švietimo ministras,  jie negali.

 Pastebėta, kad pagaliau prabilta apie esamus didžiulius iššūkius, susijusius su įtraukiuoju ugdymu – iki tol apie ugdymo problemas, kai  mokykloje  kartu ugdomi ir didelių/labai didelių poreikių vaikai,  Švietimo ministerijoje buvo tiesiog  tabu apie tai kalbėti ir niekas nenorėjo apie tai diskutuoti.  

Susitikimo metu taip pat buvo pasidalinta  įžvalgomis apie netinkamą mokytojų apmokėjimo tvarką,  turinio svarbą,  metodikas,  mokymą(si) trūkstant metodinės medžiagos ir vadovėlių, netinkamą egzaminų užduočių parengimą, klasių dydžių  mažinimą, švietimo darbuotojų darbo krūvio skaičiavimo metodiką ne metinėmis, o savaitinėmis valandomis, reformų kaitas ir kitas švietimo aktualijas.

Vieningai kalbėta, kad mokytojų darbo sąlygos dabar padarytos labai sudėtingos ir jas reikia  keisti,  tačiau  yra labai svarbūs ir  tėvų lūkesčiai, kad  vaikai mokyklose gautų tinkamą ugdymą ir nereikėtų papildomai samdyti korepetitorių.  

Susitikimo metu nuspręsta sudaryti  darbo grupę dėl LŠDPS iškeltų reikalavimų susitarimo.

,,Matėme, kad streikų metu opozicinės partijos palaikė mus. Dabar norime labai aiškių susitarimų, todėl teikiame savo reikalavimus, kuriems nepritaria  dabartinės valdančios partijos. Norėtumėme tartis  prieš rinkimus – tada mums būtų aišku, kas iš tikrųjų  pritaria realiai reikalingiems švietimo pokyčiams. Esame  atviri nuoširdžiam dialogui, atviri deryboms“, – susitikimo metu sakė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Nuotr. Susitikime su Demokratų frakcija ,,Vardan Lietuvos”

LŠDPS inf.