LŠDPS pirmininkas A. Navickas: po ministerijos vadovybės subyrėjimo situacija iš esmės tampa nebevaldoma

2024-04-09

Antradienį Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas antradienį surengtos spaudos konferencijos metu pranešė, jog planuoja  dar kartą premjerės Ingridos Šimonytės prašytis jį atleisti iš ministro pareigų – antrą prašymą ministras žada įteikti jau netrukus.  Jau atsistatydino ir viceministras Ramūnas Skaudžius. 

Taip pat antradienį  pristatyti ir  pasipiktinimą sukėlusių vienuoliktokų tarpinių patikrinimų pokyčiai – jų sesija bus laikoma pilotine, o patikrinimų rezultatai į galutinį brandos egzamino vertinimą galės būti įtraukti tik pačių mokinių pageidavimu. 

,,Sunku net ir nuspėti – dabar turbūt situacija lieka visiškai nebevaldoma. Natūralu, kad visos bandytos ir darytos skubotos reformos apsivertė negerąja puse, kuria buvo galima tikėtis, ir dabartiniu metu jų pasitraukimas nieko gero irgi neduoda.”

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas svarstė, kad po ministerijos vadovybės subyrėjimo situacija iš esmės tampa nebevaldoma.

„Sunku net ir nuspėti – dabar turbūt situacija lieka visiškai nebevaldoma. Natūralu, kad visos bandytos ir darytos skubotos reformos apsivertė negerąja puse, kuria buvo galima tikėtis, ir dabartiniu metu jų pasitraukimas nieko gero irgi neduoda. Vargu, ar galima tikėtis, kad apskritai dabar kažkas imsis atsakomybės, iki Seimo rinkimų likus pusmečiui. Ką daryti šitoje situacijoje, sunku net pasakyti“, – komentavo A.Navickas.

,,Vargu, ar galima tikėtis, kad apskritai dabar kažkas imsis atsakomybės, iki Seimo rinkimų likus pusmečiui.”

Tuo  tarpu  ŠMSM sprendimą dėl tarpinių patikrinimų jis vertina palankiai – pasak LŠDPS vadovo, to reikėjo imtis jau iš pat pradžių.

„Mes nuosekliai sakydavome, kad daryti eksperimentus su visa Lietuva, su moksleivių ateitimi tikrai nėra protinga. Manome, kad čia būtų teisingas toks variantas“, – portalui lrytas.lt sakė A.Navickas.

„Mes nuosekliai sakydavome, kad daryti eksperimentus su visa Lietuva, su moksleivių ateitimi tikrai nėra protinga. Manome, kad čia būtų teisingas toks variantas.“

Jo manymu, bent jau žinia dėl tarpinių patikrinimų rezultatų vienuoliktokus turėtų šiek tiek nuraminti.

„Bet, aišku, pasitikėjimo sistema tokie nevykę eksperimentai tikrai neprideda. Linkėtume ateities vyriausybėms ir ministrams visgi gerai įsivertinti ir eksperimentus daryti su mažesnėmis grupėmis ir pasiruošus“, – komentavo mokytojas. 

Skaitykite daugiau lrytas.lt