Birželio 13 dieną ministerijoje įvyko ketvirtasis LŠDPS derybų dėl kolektyvinės sutarties susitikimas. Jo pabaigoje ministerijos atstovų akibrokštas – nesiderėti dėl mokinių klasėse ir ikimokyklinėse grupėse skaičiaus mažinimo.
Aptartos atlyginimų didinimo sąlygos
Susitikimo pradžioje diskusijoje dėl atlyginimų kėlimo derybininkai buvo supažindinti su informacija, jog ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams nuo 2022 metų per tris metus bus pridedama po vieną nekontaktinę valandą.
Nuo 2020 m. numatomas mokytojų koeficientų didinimas. Ministerijos teigimu, tokia didinimo taktika pasirinkta dėl mažesnio finansinio krūvio ir išdėstymo laike. „Šiuo metu svarstoma ar pirmiausia sutvarkyti mokytojų etatą, ar didinti atlyginimus. Manoma, jog pirmiausia bus didinami atlyginimai,“ – teigė ministerijos derybų moderatorė.
Buvo pateikta ir skaičių. Papildomai „žirklių“ klausimo sprendimui bus skiriama 18 milijonų. Todėl manoma, jog „žirklių“ klausimas bus išspręstas sėkmingai ir daugiau neegzistuos.
Vėliau kalbėta dėl pedagoginio stažo. „Darbo apmokėjimo tvarka keitėsi tik mokytojams, todėl jiems darbo stažas numatytas 20-25 metai, tačiau jei pajudinsime ikimokyklinukus nuo 2020 m. tokios pat sąlygos galios ir jiems,“- teigė ministerijos atstovai.
Dėl mokinių klasės ir ikimokyklinėse grupėse skaičiaus mažinimo
Diskutuojant dėl šių, streikų metu įteiktų reikalavimų, ministerija užėmė poziciją, esą dabar, kai pradėjo veikti klasės krepšelis, dar nėra pakankamai objektyvios informacijos ir tartis dėl šio punkto šiuo metu nėra galimybės.
„Mūsų vertinimu keičiasi darbo sąlygos. Todėl siūlome tokius svarstymus atidėti kai bus įgyvendintas mokytojų atlyginimų kėlimas. Mokinių krepšelių sistema įsivedė disproporcijas sėkmingų mokyklų klasėse, kai buvo stengiamasi mokinių skaičių didinti. Dabar klasės krepšelis nebeskatins mokinių daugėjimo. Ir krepšelio naujoji metodika lems pačio tinklo pertvarką. Komplektacija prasideda nuo šių metų rugsėjo. Reikia palaukti nuo rugsėjo kažkiek laiko, kol pasimatys procesas, ar tai veikia,“ – kalbėjo ministerijos derybininkai.
Profsąjungos manymu, formuoti klases jau dabar būtų galima mažiausiu leidžiamu mokinių skaičiumi. Kad klasės komplektai būtų sveiko proto ribose. Profsąjungos derybininkų manymu toks įgyvendinimas etapais neiššauktų didelio lėšų poreikio. Pradžioje būtų galima sutvarkyti ikimokyklinių įstaigų grupes.
Profsąjunga pasiūlė kompromisinį sprendimą – mažinti tam tikru žingsniu ir skaičiumi.
Visgi derybų pabaigoje buvo sutarta, kad ŠMSM pateiks savo pasiūlymą: „Mes konkretinsime savo pasiūlymą, kaip tai galėtų atrodyti. Norėtume tartis iš esmės, nes daug neaiškumo.“
Profesinės sąjungą tenkintų sprendimai su datomis ir tolesnės derybos šia tema.
Kitas derybų posėdis birželio 27d.