Vilniaus susivienijimo atstovų susitikimas su sostinės savivaldybės atsakingais darbuotojais

2012-05-21

Vilniaus_Savivaldybes_pastatas.Municipality_building.Vilnius3

2012-05-15 dieną įvyko Vilniaus susivienijimo, „ikimokyklinukų“ atstovų susitikimas su Vilniaus m. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento atsakingais ikimokyklinio ugdymo darbuotojais. Aptartos „ikimokyklinukų”  problemos. Susirinkę pedagogai ir savivaldybės atsakingi darbuotojai aptarė bendrą ikimokyklinių įstaigų veiklą.

Svarstyta: ikimokyklinių įstaigų darbo organizavimas vasaros laikotarpiu, (Ne)pagrįsti gandai dėl finansavimo sumažinimo, nekontaktinių valandų apmokėjimo, skyrimo ir darbų apimtis; dėl vaiko ugdymo ir pasiekimų bei kt. aprašo, pedagogo savianalizės anketų ir panašiai pildymo ir galimybės apmokėti, bendra ikimokyklinių įstaigų veiklos ir būklės analizė, kriterijų lėmusių direktorių apmokėjimo koeficientų padidėjimą ir kitus priedus aptarimas, darželio tarybų teisinis statusas.

Neformaliojo švietimo  skyriaus vedėja Daiva Želvienė, pažymėdama tarptautinę šeimos dieną, pristatė Vilniaus miesto savivaldybės bendrąją strategiją:

Rugsėjo pirmąją Vilniaus darželiuose duris atvers 14 naujų grupių darželinukams, dar 7 grupės bus įsteigtos iki metų pabaigos. Iš viso šiemet sostinės darželiai galės priimti beveik 420 vaikų daugiau, nei praeitais metais. Palyginimui, 2009 ir 2010 metais buvo įsteigtos 23 naujos grupės (apie 460 vaikų), o 2011 ir 2012 metais bus įsteigta dukart daugiau – 42 naujos grupės darželinukams (apie 840 vaikų).

Planuojama, kad naujos darželių grupės šiemet bus įsteigtos Antakalnyje, Baltupiuose, Justiniškėse, Karoliniškėse, Lazdynuose, Naujininkuose, Viršuliškėse. Priėmimas į jas bus skelbiamas vasarą.

Susitikimo dalyvius labiausiai domino ikimokyklinių įstaigų darbo organizavimas vasaros sezono metu. Savivaldybės Švietimo departamento darbuotojai pažymėjo, kad IUK lėšų ir lėšų skirtų vaiko ugdymui srautai vasaros metu nesikeičia ir nepriklauso nuo to ar vaikas lanko darželį, ar atostogauja su tėvais, sujungtos ar sutrumpintas grupių darbo laikas. Vilniaus ikimokyklinių įstaigų vadovų asociacijos pirmininkė Tatjana Dvilevič pastebėjo, kad galimybė sutaupyti ir tuo būdu išbristi iš skolų ir taupymo režimo, yra gerokai perdėta. Įvertindama problemas, direktorė pažymėjo padidėjusį darbo krūvį ir apimtis dėl atostogaujančių pedagogų bei darbo priešmokyklinio pasirengimo grupėse.

Daug diskusijų sukėlė nekontaktinių valandų apmokėjimo tvarkos ir darbų apimties klausimai. Vilniaus m. profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko pavaduotoja Onutė Orlauskienė pabrėžė, kad balansas įdėto darbo ir gaunamo atlygio yra neigiamas. Ypač tai pasijunta vasaros pradžioje. Greta pasirengimo renginiams, pedagogas apkraunamas vaiko pasiekimų, pedagogų savianalizės ir panašiai formaliąją rašliava. Tai komentuodamas Švietimo skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys pabrėžė, kad daugumą problemų galima išspręsti susitarimu pačioje įstaigoje ir apmokėjimą organizuoti iš vidinių resursų, o savivaldybė nesikiša į darželio reikalus. LMPS atstovės Aldonos Skamarakienės replika, kad nuo to priklauso eilinio pedagogo tarnybinis koeficientas sukėlė audringas diskusijas. Pedagogai akcentavo, kad jų koeficientų pokyčiai atvirkščiai proporcingi įstaigų direktorių priedams, o galimai padidėjęs vadovų piniginis įvertinimas, niekaip neatsispindėjo eilinio darbuotojo kišenei.

Apibendrindami diskusijos klausimus visi apskritojo stalo dalyviai sutarė, kad reikia išnaudoti visas bendradarbiavimo galimybes ir prieš priimant spendimus suderinti pozicijas.

LSDPS_logas-tikras