Birželio 17 d. švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė įsakymu pakeitė Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašą, kuriame neliko prievolės mokyklų vadovams turėti 5 kontaktines valandas. Jų tarnybiniai koeficientai nebus mažinami, o „atsilaisvinusias“ valandas bus galima skirti mokytojų krūviams didinti. Atnaujinta tvarka įsigalios nuo rugsėjo 1 d.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojos Erikos Leiputės-Stundžienės teigimu, švietimo įstaigų profesinėms organizacijoms šiuo klausimu reiks „padirbėti“, kad mokyklų vadovai neturėtų papildomos sutarties dėl mokytojo pareigų.
„Švietimo ir mokslo ministerija raštu kreipėsi į savivaldybes rekomenduodama su mokyklų vadovais nesudaryti papildomos darbo sutarties dėl mokytojo pareigų, – Švietimo ir mokslo pranešime spaudai cituojama ministrė A.Pitrėnienė. – Kadangi mokyklos sėkmė daugiausiai priklauso nuo direktoriaus, kuris dirba ir administracinį darbą, ir buria mokyklos bendruomenę, manau, kad į šias veiklas vadovas ir turėtų koncentruotis. O atsilaisvinusios valandos turi būti panaudotos mokytojų krūviams padidinti. Tokiu būdu gerėtų pedagogų darbo apmokėjimo sąlygos”.
ŠMM yra paskaičiavusi, jog metams mokyklų vadovų kontaktinių valandų „išėmimas“ kainuoja 4,4 mln. eurų. Šiemet tam yra numatyta 1,5 mln. eurų iš atsilaisvinusių mokinio krepšelio lėšų. Norint atsisakyti prievolės turėti kontaktines valandas švietimo įstaigų direktorių pavaduotojams ir ugdymą organizuojančių skyrių vadovams metams reiktų 7,8 mln. eurų.