Balandžio 13 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko dar vienas darbo grupės, rengiančios etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelį, posėdis. Darbo grupės narys – Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius – posėdžio pradžioje papriekaištavo, kad dėl darbo apmokėjimo modelio susitinkama bene aštuntą kartą, o konkrečių sprendimų dar nėra priimta.
Darbo grupės pirmininkas Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas priminė praeitame posėdyje pristatytus etatinio darbo užmokesčio modelio kūrimo tikslus bei jų įgyvendinimo priemones.
Profesinių sąjungų atstovai šiame posėdyje negailėjo kritikos ministerijos parengtiems modeliams ir pasiūlė aptarti profesinių sąjungų pasiūlymus. V. Silvanavičiui užkliuvo modelių sudėtingumas, taip pat – skirtingi koeficientai už skirtingus darbus. Be to, mokytojų atstovai pažymėjo, jog ŠMM siūlomuose modeliuose nematyti atlyginimų didėjimo. Maža to, juose net užprogramuotas mokytojų algų mažėjimas. Apskritai profsąjungų atstovai suabejojo, ar bus įgyvendintas vienas iš modelio tikslų – sudaryti prielaidas mokytojų socialiniam saugumui.
Posėdžio pabaigoje darbo grupės vadovas konstatavo, kad galiausiai sutarta, jog etatą sudarys 36 valandos per savaitę, kurios bus kontaktinės ir nekontaktinės, o pastarosios dalinamos dar į dvi dalis. Taip pat, – kad bus kontaktinių valandų intervalai, tačiau dėl jų dar nesutarta.
Po posėdžio profsąjungų atstovai replikavo, kad iš principo šį kartą sutarta dėl to, kas buvo konstatuota dar pirmame darbo grupės posėdyje, o laiko svarstyti profsąjungų pasiūlymams vis pritrūksta.
Primename, kad Švietimo ir mokslo ministrės pasirašytame įsakyme dėl darbo grupės sudarymo buvo numatyta, kad etatinio darbo apmokėjimo modelio metmenys turi būti parengti iki kovo 31 d.
Kitas darbo grupės posėdis numatytas balandžio 20 d., 9 val.
Nuotr.: kovo 30 d. posėdis buvo skirtas aptarti Moldovos švietimo sistemai bei UAB „Civitta” šiai šaliai sukurtam etatinio darbo apmokėjimo modeliui.
LŠDPS inf.