Sveikiname kolegę – geriausią metų mokytoją!

2016-03-09

alt

Kovo 9 d. tarp Vyriausybėje apdovanotų geriausių 2015 metų mokytojų yra ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos narė, Šiaulių rajono Kuršėnų Pavenčių mokyklos anglų kalbos mokytoja ekspertė Stasė Riškienė (nuotr. antra iš kairės). Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė jiems įteikė Metų mokytojo premijas, laureatų ženklus ir diplomus.

Iniciatyvi, kūrybiška, atsakinga ir novatoriška mokytoja 2014 m. buvo išrinkta ir Šiaulių rajono Metų mokytoja. Džiaugiamės ir sveikiname kolegę!

Metų mokytojo premija skiriama už reikšmingiausius pedagogikos srities darbus, visuomenės demokratinės kultūros, bendražmogiškų ir pilietinių vertybių ugdymą. Premiją kasmet skiria švietimo ir mokslo ministras. Kandidatus premijai gauti teikia mokyklų vadovų ir mokytojų asociacijos, švietimo įstaigų steigėjai, taip pat ministerija. Premijos dydis – 4 560 Eur.

Metų mokytojo premiją Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1998-aisiais. Iki šiol premijomis buvo apdovanota per  90 mokytojų.

Pernai tarp geriausiųjų taip pat buvo LŠDPS narys – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Algirdas Kiškis.

2011-2012 m. Stasė Riškienė parengė ir įgyvendino tarptautinį Europos Komisijos programos „Comenius“ klasių mainų projektą „Pašėlę, bet saugūs internete“. 2013 m. mokytojos ruošta klasė laimėjo respublikinį „Euroscola“ konkursą ir buvo apdovanota kelione į Europos Parlamentą. Į tarptautinę veiklą mokytoja stengiasi įtraukti ir savo kolegas.

2014 m. mokytoja S. Riškienė parengė, laimėjo ir pradėjo įgyvendinti tarptautinį EK programos „Erasmus+“ projektą „Mokytojų mobilumas mobiliojo mokymo sistemos tobulinimui“. Taip pat pedagogė kasmet vykdo Europos Komisijos mokyklinio bendradarbiavimo programos „eTwinning“ projektus, o nuo 2011 m. yra šios programos ambasadorė Lietuvoje.

Mokytoja gerai žinoma Lietuvos švietimo bendruomenei kaip mobiliųjų įrenginių diegimo ugdymo procese ekspertė. 2013-2014 m. S. Riškienė atstovavo Lietuvai ir dalyvavo Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinio direktorato užsakytame Europos IKT poveikio švietimui bei švietimo strategijų formavimui projekte „NMC Horizon Report: 2014 European Schools Edition“ kaip viena iš 24 eksperčių. Nuo 2013 m. mokytoja nuolat konsultuoja Lietuvos mokyklų bendruomenes ir įvairių dalykų mokytojus apie mobiliųjų įrenginių taikymo ugdymo procese principus, metodus bei naujoves. Taikomomis naujovėmis mokytoja dalijasi tinklaraštyje www.iklase.lt.

Pagal ŠMM inf., smm.lt nuotr.