Susitikimai Alytuje

2015-01-05

Gruodžio 29 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas ir pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė susitiko su Alytaus miesto ir rajono pedagogais. Pirmasis susitikimas įvyko Alytaus Dzūkijos, antrasis – Alytaus rajono Alovės pagrindinėse mokyklose. Alytiškiams LŠDPS pirmininkas priminė švietimo profsąjungų iškeltus reikalavimus bei šio veiksmo prielaidas, papasakojo, kiek ir kokių priemonių imtasi, kol dėl ministerijos abejingumo prieita iki streiko.

E. Leiputė-Stundžienė pasidalijo informacija ir įspūdžiais iš streiko organizavimo Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje, kur, nors ir veikia dvi profesinės sąjungos, tris dienas streikavo beveik visi darbuotojai. Beje, įvykius Lietuvoje sekė ir žurnalistai iš Latvijos, kur švietimo darbuotojai taip pat kelia tas pačias problemas.

altAlytiškiai aktyviai domėjosi kolektyvinio ginčo niuansais ir žadėjo ateityje aktyviau jungtis į nacionaliniu mastu rengiamas akcijas. Juolab kad jų greičiausiai tikrai prireiks, nes nors Švietimo ir mokslo ministerija pagaliau pripažino, kad švietimas finansuojamas nepakankamai, tačiau nusiteikimo šią problemą spręsti iš esmės nerodo.

Jeigu išspręstume pagrindinį klausimą nacionaliniu mastu – tinkamą finansavimą švietimui, daug mažiau švietimo įstaigose būtų individualių ginčų, kurie nualina tiek darbdavį, tiek profsąjungą“, – sakė A. Navickas pokalbiuose su minėtų mokyklų vadovais po susitikimų su pedagogais.

Pasak LŠDPS vadovų, toliau bus susitikinėjama su visos Lietuvos švietimo darbuotojais, su jais tariamasi, žiūrima, kiek jų realiai palaikytų spaudimą valdžiai dėl reikalavimų įgyvendinimo.