Prasideda švietimo darbuotojų apklausa dėl streiko

2014-08-21

Rugpjūčio 21 d. įvykusiame Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) koordinavimo tarybos ir Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės posėdžiuose diskutuota apie įvykius po reikalavimų įteikimo Švietimo ir mokslo ministerijai, susitikimus bei susirašinėjimus su valdžios atstovais. Pasak LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko, viskas rodo, kad į reikalavimus ne tik kad neatsižvelgiama, bet net nesileidžiama į derybas. Nutarta toliau siekti jų įgyvendinimo.

Taip pat priimtas veiksmų planas. Pirmasis žingsnis – šalies mokytojų apklausa dėl streiko. Ji startuoja jau rytoj ir bus vykdoma švietimo įstaigose maždaug dvi savaites.

Tam atvejui, jeigu dauguma švietimo darbuotojų pritartų tokiam kolektyvinio ginčo sprendimo variantui, išsamiai aptartos streiko skelbimo procedūros. LŠDPS pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė pristatė kolektyvinių ginčų teisinius aspektus.

altTaip pat planuojami kreipimaisi į šalies ir mokyklų vadovus, pedagogus, kitas profesines sąjungas, įvairūs susitikimai su suinteresuotomis pusėmis, įvairios protesto akcijos.

Primename, kad birželio 17 d. Į Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinę atstovybę susibūrusios LŠDPS, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga ,,Solidarumas“ Švietimo ir mokslo ministerijai įteikė šiuos reikalavimus:

iki 2014 m. rugsėjo 1 d.:

  1. Atkurti mokinio krepšelio dydį, buvusį iki 2009 m. (3774 Lt, šiuo metu – 3348 Lt);

  2. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams;

  3. Atkurti bazinę mėnesio algą (BMA), buvusią iki 2009 m. (128 Lt, šiuo metu – 122 Lt);

  4. Iikimokyklinio ugdymo įstaigų 1,5 metų vaikų grupes sumažinti iki 10, o 3-7 metų – iki 15 vaikų, bendrojo ugdymo mokyklų pradinėse klasėse maksimalų mokinių skaičių sumažinti iki 20-22, 5-8 klasių mokinių maksimalų skaičių sumažinti iki 24-26, o 9-12 klasėse – iki 22-24 mokinių;

  5. Pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį.

  6. Iki 2015 m. rugsėjo 1d. sudaryti palankias sąlygas mokytojams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų.

Anketos „Dėl pritarimo streiko skelbimui“ platinamos Lietuvos ikimokyklinio, bendrojo, neformalaus ugdymo įstaigose. Norintieji dalyvauti apklausoje taip pat gali kreiptis el. paštu vk@lsdps.lt

Nuotr. viršuje: steigiama švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė, 2014 m. sausis; nuotr. apačioje: LŠDPS koordinavimo tarybos posėdis.