Prezidiumo posėdyje – nerimą keliančios žinios dėl etatinio

2018-02-09

alt

Vasario 8 d. įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos (LŠDPS) prezidiumo posėdis. Jame aptarti rengiamo etatinio mokytojų darbo apmokėjimo niuansai, tartasi dėl tolimesnio veiksmų plano, kalbėta kitais organizaciniais klausimais.

Prezidiumo posėdyje kalbėta apie etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelį. Nors jį kuriančios darbo grupės darbas buvo nutrauktas nebalsavus dėl projekto, o svarstymai persikėlė į Seimą, tačiau galutinio produkto dar nėra. Nerimą keliančių žinių apie naująjį darbo apmokėjimo modelį pateikė Laima Galkutė, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos referentė.

Maža to, kad valandos etatui bus skaičiuojamos ne savaitei, o metams, kalbama apie vis augantį kontaktinių valandų skaičių, kas reiškia darbo krūvio didinimą nekeliant algos, t. y. tikėtinas darbo sąlygų pabloginimas. Be to, tvirtinasi gandai, jog bus atleista 5-7 tūkst. mokytojų, todėl po etatinio modelio įdiegimo, norint likti darbe, bus privaloma iš naujo atestuotis.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas taip pat pristatė situaciją po suvažiavime suformuluotų reikalavimų įteikimo Vyriausybei bei pasitarimų Švietimo ir mokslo ministerijoje.

Įvertinus esamą padėtį, sudarytas preliminarus veiksmų planas, kuris bus tvirtinamas artimiausiame tarybos posėdyje.

LŠDPS inf.