Pasitarime ministerijoje

2016-01-27

alt

Sausio 27 d. švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pakvietė profesinių sąjungų pirmininkus aptarti Pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programos projekto ir Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties projekto rengimą.

Ministrė informavo, jog sausio 14 d. Premjero pavedimu ministerija parengė pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programą penkeriems metams. Anot jos, neperskirsčius šių metų valstybės ir savivaldybių biudžeto, atlyginimų pakėlimo nuo šių metų rugsėjo tikėtis būtų sunku. Didžiausią nerimą esą kelia tai, jog projekto derinimas su kitomis ministerijomis užtruksiančios gana ilgai, o projektą registruoti Vyriausybėje bus galima tik po derinimo procedūrų.

Įvertinę profesinių sąjungų pasiūlymus, svarbiausias kurių – ženkliau algas didinti dar šiais metais (ministerija siūlo tik 1,5 proc. kėlimą nuo rugsėjo), ministerijos atstovai įsipareigojo vasario 3 d. susitikimui Vyriausybės kanceliarijoje parengti pasiūlymų derinimo pažymą bei šio susitikimo protokolą.

Ministrės teigimu, ji kalbėjusi su Darbo partijos vadovais dėl papildomo finansavimo švietimui ir gavusi jų palaikymą. Esą kai tik Darbo partijai ateis laikas formuluoti Valdančiosios koalicijos politinės tarybos darbotvarkę, šis klausimas bus įtrauktas pirmuoju. Tą patvirtino ir susitikime dalyvavęs Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas, kurį stebėti diskusijas su socialiniais partneriais atsiuntusi Seimo Darbo frakcija.

Švietimo ir mokslo ministerijos Ekonomikos departamento laikinoji direktorė Kristina Markelienė informavo, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau kviečia suinteresuotas institucijas dėl biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos įstatymo projekto.

Ministerijos kancleris Tomas Daukantas informavo, jog derybos dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties „einančios į pabaigą“. Dėl aukštųjų mokyklų dalies sutarimas jau esą rastas, o dėl švietimo dalies derybų likę 1-2 paskutiniai posėdžiai. Primename, kad šešios profesinės sąjungos pasitraukė iš derybų dėl šakos kolektyvinės sutarties lapkričio mėnesį ir inicijavo kolektyvinį ginčą, kuris iki šiol nėra išspręstas. Rengti švietimo kolektyvinės sutarties projekto liko derėtis Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas ir Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“.

Kanclerio teigimu, jeigu pasitraukusios iš derybų profesinės sąjungos neįsitrauks į procesą, ministerija sutarties projektą siųs pagal derinimo procedūras suinteresuotoms institucijoms.

Neterminuotam streikui besirengiančios švietimo profesinės sąjungos Vyriausybės pozicijos dėl iškeltų reikalavimų susitikime laukia vasario 3 d.

LŠDPS inf.