Neužskaityti lietuvių kalbos ir literatūros PUPP darbai bus pateikti vertinimui. NŠA darbo broko nepripažįsta

2024-05-29

 
Kilus švietimo bendruomenės pasipiktinimui dėl sistemoje dingusių lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) užduočių ir  Švietimo ministerijai laikinai vadovaujančiai  Monikai Navickienai apkaltino  dėl šios situacijos Nacionalinę švietimo agentūrą (NŠA) ir  davė pavedimą neužskaitytus darbus pateikti vertinimui.
 
Nacionalinė švietimo agentūra informuoja, kad dalies dešimtokų, laikiusių lietuvių kalbos ir literatūros PUPP dalį raštu, teksto kūrimo užduoties darbai ar jų fragmentai, kurie nebuvo pateikti į vertinimo sistemą, iš testavimo sistemos yra išimami ir bus vertinami atskirai kitu formatu.”
 
Tuo tarpu NŠA leido suprasti, kad klaida ne jų, o mokinių atsakomybė. Pedagogai ir mokinių tėvai su tuo nesutinko.

„Jeigu jau kalta sistema, tai yra NŠA darbo brokas. Būtų labai garbinga viešai atsiprašyti mokinių ir jų mokytojų“, – teigė švietimo specialistė Lilija Bručkienė. 

Vis dėlto švietėjai įsitikinę, kad tokios klaidos tik įrodo, kad valstybinių egzaminų rengti skaitmeniniu būdu dar ne laikas. 

„PUPP nėra toks reikšmingas, bet jeigu dingtų VBE. 500 nuskriaustų vaikų, kurie turėtų perlaikyti iš naujo. Sunkiai įsivaizduojama“, – teigė L. Bručkienė. 

Žiūrėkite daugiau: https://lnk.lt/straipsniai/visi/per-desimtoku-patikrinima–simtai-dingusiu-darbu/254048