Mutavęs koronavirusas ŠMSM

2020-03-10

alt

Kol visa Lietuva, o tiksliau visas pasaulis, sprendžia problemą, kaip išlipti sausiems iš balos dėl koronaviruso, ŠMSM turi ne ką mažesnį galvos skausmą – ką daryti su jų iniciatyva prasidėjusiomis kolektyvinėmis derybomis.

Vakar Andriaus Navicko vadovaujama profesinė sąjunga išplatino pranešimą spaudai, kuriame nurodė, kad LŠDPS iš šių derybų trauktis neketina. Negana to – pranešime teigiama, kad LŠDPS tikslas ne tik gerinti mokytojų darbo sąlygas, bet ir prisidėti prie ypač reikalingų strateginių pokyčių Lietuvos švietimo sistemoje, nepriklausomai nuo to, kiek profesinių sąjungų dalyvaus šiose kolektyvinėse derybose. LŠDPS kreipimesi prašoma ŠMSM sudaryti aiškų ir konkretų darbo laiko planą, numatant konkrečius derybinių susitikimų laikus bei aptariamas temas ir konstruktyviai dalyvauti derybose.

Tai paskatino ŠMSM imtis konkrečių veiksmų sprendžiant problemą dėl vilkinamų derybų, dabar jau gal ir neverta aiškintis dėl ko, svarbiausia, kad ministerija sujudo sukruto ir šiandien kovo 10 dieną 10 valandą  Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič susitiko su profesinių sąjungų atstovais, dėl šakos kolektyvinės sutarties tolimesnių derybų eigos.

LŠDPS džiugina ŠMSM reakcija ir bandymas išspręsti susidariusią keblią kolektyvinių derybų situaciją. Tikimasi, kad derybos bus jau šiandien pradėtos, o kitos profesinės sąjungos, atsiribojusios nuo asmeniškumų ir praeities nuoskaudų jau šį ketvirtadienį susitiks derinti bendrų pozicijų. „Tik taip profesinių sąjungų vadovai gali užtikrinti, kad nepriklausomai nuo pasirinkto derybų formato nenukentėtų švietimo ir mokslo darbuotojų interesai šių metų derybose“, – teigia LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

LŠDPS informacija