Nuo kitų metų 5-10 klasių moksleiviai mokysis trumpiau. Atostogauti jie išeis birželio 15 d., o ne 20 d., kaip šiais metais.
Kaip praneša Delfi.lt, viešojoje erdvėje pastaruoju metu girdima įvairių švietimo lyderių nuomonių bei įžvalgų dėl tokio sprendimo, o tokius pokyčius inicijavusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovai argumentavo, jog 2017 m. pradėtas mokslo metų ilginimas nepasiekė norimų rezultatų, todėl ir paprašė ministerijos juos trumpinti.
Delfi laidoje LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas vertina, jog tai buvo kvailas sprendimas, kuris neatliepė visuomenės lūkesčių. Šį sprendimą, jo įsitikinimu, reikėjo taisyti.
,,Šio projekto autoriai tuo metu teigė, kad tai gerinant ugdymo kokybę9, padės krūvį išdėstyti per ilgesnį laikotarpį, krūvis bus mažesnis. Bet akivaizdu, kad tai nepasitvirtino. Mes nuo tada nuosekliai teigiame, kad tie komponentai tikrai nėra tie, kurie padeda krūvį mažinti arba gerina ugdymo kokybę. Priešingai – dauguma tėvų dažnu atveju netgi nori, kad krūvis būtų didesnis, yra pageidaujama ir tarptautinio bakalauro, norisi, kad mokslo metų eiga būtų pakankamai kryptinga, mokiniai būtų užimti, krūvis būtų intensyvus, duodantis rezultatą, o ne pasivaikščiojant ar pasimėgaujant eiti į mokyklą, kartais neišsikeliant aiškių tikslų.
Akivaizdu, kad projekto autoriai apskritai nepataikė į visuomenės lūkestį ir natūralu, kad tokiam kvailam pasiūlymui nereikia leisti toliau gyvuoti ir reikia bandyti grąžinti mokslo metus į optimalią trukmę. Ir tuo laikotarpiu, kai mokykloje vyksta egzaminai, koncentruotis į jų vykdymą, organizavimą, nes mokytojai, mokiniai yra užimti ir susikoncentravę ties tuo”, – laidoje Delfil diena kalbėjo A. Navickas.
Skaitykite daugiau ČIA.
Laidos įrašą rasite ČIA.