Moksleiviai remia visuotinį mokytojų streiką: kartu organizuos eiseną iki ministerijos

2023-09-12

Antradienį, rugsėjo 12 d., Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga  (LŠDPS) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS), kuria įsipareigojama kryptingai ir abipusiai bendradarbiauti visuotinio mokytojų streiko metu ir kryptingai siekti šalių sutartų streiko tikslų. Oficialiai sutarta, kad jei pedagogams nepavyks susitarti su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl iškeltų reikalavimų, rugsėjo 29-ąją prasidės eitynės nuo kiekvieno streikuojančio mokytojo mokyklos iki ministerijos.

 „Su moksleiviais pasirašėme bendradarbiavimo susitarimą, streiko metu organizuosime eitynes nuo savo mokyklų. Eisime iš mokyklų bent mėnesiui, nes ateiti iš Klaipėdos turbūt užtruks 20–30 dienų. Kaip žinome, tikrai eis mokytojų iš Klaipėdos, tiek ir iš kitų miestų. Manome, kad atsiras mokytojų ir mokinių, kurie fiziškai ateis iš savo mokyklų į ministeriją. Apjuosim ministeriją ir taip atkreipsime visuomenės dėmesį, kad iš tikrųjų mokytojai negirdimi“, – BNS spaudos konferencijoje teigė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

A. Navickas pridūrė, kad Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) palaikymas streiką planuojantiems mokytojams yra labai svarbus. „Jie turbūt supranta, kad geros mokytojų sąlygos, geri darbo užmokesčiai leistų turėti ir didesnį mokytojų pasirinkimą. Ir tas buvimas mokykloje, kai džiaugiasi mokiniai ir patenkinti mokytojai, tikrai stiprina ryšį“, – teigė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vadovas.

Nuotraukos aut. Aivaras Žydelis/BNS

LŠDPS inf.