LŠDPS narė R. Strumilienė iš Jonavos J. Ralio gimnazijos – Metų ekonomikos ir verslumo mokytoja

2022-05-03

Kasmetiniuose „Investors‘ Forum“ apdovanojimuose apdovanoti Metų ekonomikos ir verslumo mokytojai 2021. Nors įprasta Metų ekonomikos ir verslumo mokytoju paskelbti vieną pedagogą, šiemet apdovanojimas skirtas dviems mokytojoms.  Viena iš jų –  Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos narė Rūta Strumilienė iš Jonavos J. Ralio gimnazijos.

 Mokytoja ekonomiką ir verslumą dėsto jau daugiau nei 20 metų, o jų mokinių dėmesį kiekvieną pamoką prikausto inovatyvūs praktinio ugdymo metodai. 

,,Pavyksta išlikti žingsniu priekyje, nes nenustoja mokytis.”

Metų ekonomikos ir verslumo mokytoja R. Strumilienė sako, kad šiandienos mokiniai – labai gabūs. Ji pastebi, kad mokinių į pamokas atsinešamas žinių bagažas yra žymiai didesnis nei anksčiau. „Reikia su viskuo suspėti ir būti šiek tiek labiau priekyje“, – sako mokytoja. Paklausta, kaip jai pavyksta išlikti žingsniu priekyje, ji atsako, kad niekada nenustoja mokytis, o į klasę atneša tik įdomiausias mokymosi praktikas. „Žinoma, tai padaryti nesunku, nes ekonomika ir verslas man pačiai yra nuoširdžiai įdomu“, – sako R. Strumilienė.

R. Strumilienė pasakoja, kad savo mokinius verslumo ir ekonomikos stengiasi mokyti praktiškai. Mokiniai yra įtraukiami į „Lietuvos Junior Achievement“ programą „accelerator_x“, kurios metu kuria savo mokomuosius verslus – jaunąsias bendroves. „Ekonomikos ir verslumo mokymas išsiskiria tuo, jog turime labai daug galimybių mokiniams suteikti praktinės patirties. Kituose mokomuosiuose dalykuose mokiniai susiduria su praktiniais darbais (pavyzdžiui, chemijos ar fizikos laboratoriniai darbai), bet ekonomikos ir verslumo praktiniai darbai yra žymiai ilgesni ir kompleksiški. Mokiniai, kurdami mokomąją bendrovę, mažiausiai penkis mėnesius dirba komandoje, bendrauja, generuoja ir realizuoja idėjas, ieško tiekėjų ir pirkėjų, reklamuoja“, – apie praktinio ugdymo naudas kalba metų mokytoja.

,,Ekonomikos ir verslumo mokymas išsiskiria tuo, jog turime labai daug galimybių mokiniams suteikti praktinės patirties.”

„Mano didžiausi motyvatoriai yra mano vaikai“, – sako mokytoja, pabrėždama, kad mokytojo darbas, nors kartais ir nelengvas, sukuria daug poveikio, padeda augti ateities kartoms.

Laureates paskelbė Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, sakydama, kad kiekviena gyvybinga, auganti, kūrybinga ekonomika prasideda mokykloje. Apdovanojimą įteikė „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė.

Metų ekonomikos ir verslumo apdovanojimą inicijuoja „Lietuvos Junior Achievement“,  nevyriausybinė organizacija, jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderė Lietuvoje. 

Daugiau informacijos čia