LŠDPS Kauno miesto ir rajono susivienijimo pirmininkė, užsienio kalbų mokytoja Rūta Gaulienė – apie tai, dėl ko mokytojams dar vis skauda

2023-11-01

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Kauno miesto ir rajono susivienijimo pirmininkė, užsienio kalbų mokytoja Rūta Gaulienė – apie tai, dėl ko mokytojams dar vis skauda.

R. Gaulienės teigimu, mokytojų  pagrindinė problema – ne tik darbo užmokestis: ,,Dar viena problema – krūviai. Mokytojai dirba viršvalandžius, nes yra didelis specialistų trūkumas, visiškai nepasiruošta atnaujinto ugdymo turinio diegimui – trūksta vadovėlių, metodinės medžiagos, skaitmeninių priemonių. Tuo pačiu pradėtas pradėtas diegti ir įtraukusis ugdymas. Mokytojas turi dirbti didelėje klasėje su specialiųjų poreikių mokiniais, o tai nėra paprasta. Be to, neduodama nei specialiųjų priemonių, vadovėlių, mokomosios medžiagos, nepaskiriamas joks padėjėjas. Su specialiųjų poreikių mokiniais reikia dirbti specifiškai, reikia taikyti kitus metodus, naudoti kitas mokymo medžiagas. Išties daug iššūkių, mokytojai įsitempę. Dėl to kenčia ir vaikai, nes mokytojas neturi laiko prieiti prie kiekvieno”.

R. Gaulienė sako, kad  Kaune nebuvo daug daug būtent šiai profesinei sąjungai priklausančių mokyklų, tačiau po streiko, po žiniasklaidos dėmesio, po klaipėdiečių žygio per Lietuvą atsiradęs viešumas davė rezultatų: ,,Dabar prie profsąjungos jungiasi ir Kauno ugdymo įstaigų organizacijos, ir pavieniai mokytojai, jie nori būti aktyvūs ir pilietiški. Į profsąjungą stoja dėl pilietinės pareigos. Supranta, kad mums visiems reikia kovoti susivienijus, nes šitaip toliau tęstis nebegali”.

Skaitykite daugiau: Miglė Žemrietė „Laikinoji sostinė“ „Lietuvos rytas“ 2023-10-30 05:47
G. Bitvinsko nuotr.