LŠDPS Alytaus miesto susivienijimo mokymai buvo naudingi ir ilgą patirtį turintiems nariams, ir naujokams

2024-05-30

Gegužės viduryje LŠDPS Alytaus miesto susivienijimo nariams vyko mokymai „Teisės aktai,
reglamentuojantys darbo santykius ir profesinių sąjungų veiklą“ savo nariams. Juos vedė LŠDPS pirmininko pavaduotoja, teisininkė Erika Leiputė-Stundžienė. Į Alytų ji atvyko kartu su LŠDPS pirmininku Andriumi Navicku. Pirmininkas A. Navickas pasveikino dalyvius, trumpai apžvelgė LŠDPS veiklą, informavo, kokie darbai vyksta šiuo metu.

Teisininkė E. Leiputė-Stundžienė mokymų dalyvius informavo, kur galima rasti svarbiausią
informaciją, aptarė dokumentus, kurie reglamentuoja profsąjungų veiklą. Streiko metu ir po jo
naujos LŠDPS pirminės organizacijos įsikūrė 8 Alytaus miesto švietimo įstaigose. Šių organizacijų nariams kyla įvairių klausimų, todėl lektorė nuosekliai aptarė, kaip organizuoti profsąjungų veiklą, kokie dokumentai turi būti sukuriami, kaip juos reikia saugoti. Praktiniai patarimai pravertė ir ilgą laiką veikiančių pirminių organizacijų nariams. Buvo aptarti svarbiausi Darbo kodekso straipsniai, nacionalinės ir šakos kolektyvinių sutarčių punktai.

Šių mokymų metu įgytos žinios sustiprino profsąjungos narių teisines žinias. Viliamės, kad įgytos kompetencijos padės stiprinti profesinių sąjungų ir darbdavių socialinį dialogą, kokybiškiau ginti darbuotojų interesus.

LŠDPS mokymai ,,Teisės aktai, reglamentuojantys darbo santykius ir profesinių sąjungų veiklą”

Rima Bartkienė
LŠDPS Alytaus susivienijimo sekretorė, Alytaus Jotvingių gimnazijos pirminės organizacijos
pirmininkė

Daugiau apie mokymus čia