J. KIŠKIENĖ: BRANGSTA NUOTOLINIS MOKYMAS – 40EURŲ MOKINIUI GALI NEUŽTEKTI

2020-11-13

Lietuvos mokyklose vėl nuotolinis mokymas, todėl mokykloms  reikia pasirūpinti įvairiomis informacinių technologijų priemonėmis. Rugsėjį nei pinigų, nei reikalingų priemonių nuotoliniam ugdymui mokyklos vis dar neturėjo. Taip pat ir žadėto skaitmeninio katalogo. Spalį savivaldybes pasiekė pinigai, skirti moksleivių nuotolinio mokymo įrankiams ir turiniui  įsigyti.

Tačiau, pasak   Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos  atstovų,  praėjus mėnesiui po pinigų pervedimo ne visos mokyklos jau turi pinigų priemonėms įsigyti. „Mes jau turime dažniausiai pradėti dirbti, o dar reikia laukti apklausų, paskirstymo ir tiksliai nežinome, nei kam paskirstome, nei koks tas poreikis  yra iš tikrųjų. Iki šiol ne visos mokyklos aprūpintos skaitmeninėmis priemonėmis. Girdim, kad netgi tėveliai perka pasiteisinusias mokytojams priemones“, – teigė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Vilniaus miesto susivienijimo pirmininkė Jurgita Kiškienė.

40 eurų moksleiviui – tiek vieneriems mokslo metams iš DNR plano skirta nuotolinio mokymo priemonėms įsigyti. Trečdalis sumos – informacinėms technologijoms, kita dalis – skaitmeniniam turiniui  arba darbuotojų mokymams. Mokyklas jau turėjo pasiekti pirma krepšelio dalis  – po 10 eur moksleiviui. Kita suma – 30 eur – bus pervedama po Naujųjų metų. Kada – neaišku.

Kodėl 40 eurų? Institucijos teigia, kad skirdamos moksleiviui 40 eurų atsižvelgė į verslo kainodarą. Tačiau profsąjungos atstovai pastebi, jog skirtų  DNR plano lėšų gali neužtekti  investicijoms į informacines technologijas  ir ryšio priemones.  „Būtent tų priemonių tikrai trūksta. Kaip bebūtų ne kiekviena šeima įgali jas nupirkti. Kitas dalykas yra ryšys. Ryšys dažnai paveda. Mes stengiamės naudotis ir savo ryšio priemonėmis. Ir atrodo viskas jau gerai veikia, ir vėl paveda“,  – kalbėjo anglų kalbos mokytoja dirbanti J. Kiškienė.

Kol mokyklos  laukė pinigų,  kai kurie tiekėjai už skaitmeninio turinio licencijas kainas pakėlė kelis kartus. Tai kad kai kurie tiekėjai pabrangino paslaugas,  pastebėjo ir profsąjungos atstovai.

Trečdalis lėšų skiriama informacinėms technologijoms, kita – turiniui.  Tačiau, aiškėja, kad lapkričio pradžioje rekomendacijos ir vėl keitėsi. Kadangi DNR plano įgyvendinimas ilgesnis nei vieneri metai, tai lėšų panaudojimo  santykį 30/70 galima viso laikotarpio metu. Tai reiškia, kad esant didesniam  informacinių technologijų poreikiui, mokykla  šiemet joms gali skirti daugiau pinigų nei leidžia nustatytos proporcijos. Tačiau  nors ir esant poreikiui, pasirūpinti tiek technologijomis,  tiek turiniu gali pinigų neužtekti.

Šia tema žiūrėkite: Vaizdo įrašas