Geros valios nepakako – rengiamės streikams

2014-10-30

Spalio 28 d. prie Švietimo ir mokslo ministerijos susirinkę apie 700 pedagogų iš visos Lietuvos reikalavo grąžinti skolą – per krizę švietimui sumažintas lėšas. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas džiaugiasi atvykusiųjų gausa ir dėkoja visiems, išdrįsusiems ir nepatingėjusiems atvykti ir iš valdžios pareikalauti švietimui skirti tinkamą finansavimą.

Deja, mitinguojančiųjų negirdėjo ministras Dainius Pavalkis, kuris kaip tik išėjo atostogų. Tačiau viceministrė Genoveita Krasauskienė nepabūgo minios ir atėjusi į mitingą pakvietė į ministeriją pasikalbėti.

Susitikime ministerijos atstovai pademonstravo gerą valią ir rimtesnio pokalbio buvo sutarta susitikti kitą dieną. Mitingo dieną Švietimo ir mokslo ministerijos tinklalapyje pasirodė informacija, kad 2015 m. planuojama mokinio krepšelį padidinti 32 litais, o susitikime su profsąjungų atstovais pažadėta, kad nuo kitų metų 10 proc. augs ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo užmokestis

alt„Tai šioks toks rezultatas, tačiau mūsų jis visgi netenkina. Toliau siekiame konstruktyvių derybų dėl mūsų iškeltų reikalavimų, o po mitingo įvykusiame susitikime, beje, pajutome ir ministerijos atstovų gerą valią,“ – sako Andrius Navickas.

Tačiau nors kitą dieną įvykusiame Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės bei ministerijos susitikime ir svarstyti įvairūs variantai, derybų formatas, tačiau ir posėdžiui pirmininkavusi viceministrė Genoveita Krasauskienė sutiko, jog be ministro derybos negali prasidėti. Deja, jis iš atostogų grįš tik lapkričio 10 d., todėl vėliau posėdžiavusi Jungtinė atstovybė nutarė tęsti pasirengimą streikams.

Nutarta įspėjamąjį streiką rengti lapkričio 13 d. Bendrojo ugdymo mokyklos streiką pradės 8 val., o ikimokyklinio ir neformaliojo švietimo įstaigose bus streikuojama nuo įstaigų darbo pradžios. Įspėjamasis streikas truks dvi valandas.

Į Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinę atstovybę yra susibūrusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Daugiau apie mitingą – portale lprofsajungos.lt

Daugiau nuotraukų – čia.