Derybos dėl šakos kolektyvinės sutarties tęsiamos

2015-08-19

Rugpjūčio 18 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko ketvirtasis derybų dėl šakos kolektyvinės sutarties posėdis. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai jame atstovavo pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius, stebėtojo teisėmis dalyvavo pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė.

Pasak V. Silvanavičiaus, derybos vykstančios gana lėtai. Kol kas svarstytas ir patvirtintas tik darbo reglamentas, nagrinėta šakos kolektyvinės sutarties projekto preambulė, bendrosios nuostatos. „Net dviejuose posėdžiuose profesinių sąjungų atstovai aiškinosi santykius, abejojo vieni kitų teise dalyvauti derybose ir tik pastarajame susitikime pavyko išvengti tarpusavio aiškinimosi. Didelio noro greičiau pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį nerodo ir ministerijos derybininkai“, – pristatydamas derybų eigą LŠDPS seminare Aukštadvaryje rugpjūčio 19 d. kalbėjo pirmininko pavaduotojas.

Jo teigimu, derybose tik pradėtas svarstyti dokumento turinys, bet jau stringama dėl formuluočių, todėl apsvarstytas tik pirmasis punktas. Nesutarimai dar kyla ir dėl to, kad skiriasi ir profesinių sąjungų reikalavimai. V. Silvanavičius priminė, kad LŠDPS koordinavimo taryba gegužę patikslino pernai streikuose keltus reikalavimus, kuriuos bus siekiama integruoti į švietimo šakos kolektyvinę sutartį. Beje, vienas iš LŠDPS keltų reikalavimų ir buvo pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį.