Derybas planuojama baigti iki spalio pabaigos

2019-10-07

alt

Mokytojų dienos išvakarėse, spalio 3 dieną, vykusiose derybose buvo darkart patikslinta, kad derybos eina į pabaigą. Buvo nuspręsta iki kito susitikimo (spalio 14 d.) į pirminį sutarties projektą įrašyti nuostatas, dėl kurių jau susitarta, o likusį laiką skirti dar neišspręstiems klausimams svarstyti.

Labai sunkiai ŠMSM reaguoja į mokinių mažinimo klasėse problemą. Čia jie įžvelgia milžinišką finansinę investiciją, kurios įveikti šiuo metu, kaip jie teigia, tiesiog neįmanoma. Pamokų skaičiaus etate mažinimas irgi ŠMSM kelia rimtą galvos skausmą – juk ir vėl reikia papildomų pinigų. Nori nenori susidaro įspūdis, kad valstybė šiandien investuoti į švietimą dar nepasiruošusi.

altBuvo naujiena tai, kad spalio – lapkričio mėnesiais ŠMSM bandys aiškintis, kaip šiais metais veikia etatinio apmokėjimo modelio diegimo sistema mokyklose ir esant būtinybei tobulins etatinį modelį reglamentuojančius dokumentus. Visi žinome, kiek problemų kyla mokyklose dėl naujos darbo sistemos, todėl norisi tikėtis, kad ŠMSM ne imituos pokyčių, o išties imsis objektyvių priemonių etatinio modelio problemoms spręsti.

Įpusėjus deryboms posėdyje apsilankė ir ŠMSM ministras A. Monkevičius. Kaip visada, ministras daug ir gražiai kalbėjo apie mokytojo misijos prasmę, apie tai, kad mokytoju reikia pasitikėti ir netrukdyti jam kūrybingai dirbti. Žadėjo, kad darys spaudimą Vyriausybei, siekiant įgyvendinti atlyginimų didinimo klausimą. Taigi malonu girdėti gražius žodžius, tačiau viską parodys darbai, o jie jau tuoj bus aiškūs – biudžeto svarstymas netrukus.

Kitas derybų etapas spalio 14 dieną.

LŠDPS informacija