Apmokyti nauji profsąjungų lyderiai

2016-03-23

Kovo 22-23 dienomis įvyko mokymai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos organizacijų naujai išrinktiems pirmininkams, komitetų nariams.

Virš dvidešimt profesinės sąjungos lyderių pirmąją dieną gavo teisinių žinių apie dokumentų, reglamentuojančių pedagogų darbo krūvį, darbo užmokestį, apmokėjimo ir dokumentų derinimo tvarką, apie pedagogų teises ir pareigas, kolektyvines sutartis ir kolektyvinius ginčus. Apie tai mokymų dalyviams kalbėjo teisininkės Žavinta Salatkienė, Renata Palekienė, Indrė Kuizinienė ir LŠDPS pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė.

altAntroji diena buvo skirta praktiniams profsąjunginio darbo aspektams. Apie derybų procedūrą, jų vedimą mokymų dalyviams pasakojo LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, profesinės sąjungos naudojamus spaudimo būdus apžvelgė LŠDPS pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius.

Apibendrinant mokymus jų dalyviai dėkojo už naudingas žinias, išsamią informaciją, prasmingas ir įkvepiančias diskusijas, praktinius profesionalų patarimus ir prašė daugiau panašių renginių.

LŠDPS inf.