Sprendimas: A. Ramanausko publikacija skatina daryti nusikaltimus

2017-03-10

alt

Visuomenės informavimo etikos komisija, išnagrinėjusi šešių asmenų ir keturių profesinių sąjungų skundus dėl Algio Ramanausko publikacijos „Išgyvenimo vadovas moksleiviui“, nusprendė, jog minėtoje publikacijoje buvo pažeisti Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 15 ir 21 straipsniai.

15 straipsnis numato, jog žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai neturi skelbti informacijos, kuri tiesiogiai ar netiesiogiai skatina daryti nusikaltimus, pažeisti viešąją tvarką, mėgdžioti agresyvų elgesį. Pagal kodekso 21 straipsnį žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai savo kūriniuose turi vengti vartoti nepadorių, užgaulių žodžių ir posakių.

„Dauguma pilnametystės nesulaukusių asmenų, kaip ir kai kurie pilnamečiai, nėra pakankamai emociškai ir intelektualiai išprusę, kad tinkamai suprastų publikacijos autoriaus sarkazmą bei meninės išraiškos priemones, todėl raginimus smurtauti prieš nepatinkančius ir (ar) galimai smurtaujančius mokytojus gali suprasti tiesiogiai, lygiai kaip gali pasinaudoti autoriaus pateiktais praktiniais patarimais vien iš chuliganiškų paskatų“, – teigiama komisijos pirmininkės Vaivos Žukienės pasirašytame sprendime.

Komisija taip pat įpareigoja UAB „Alfa media“ paskelbti šį sprendimą portale alfa.lt. Jį taip pat galima skųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Visuomenės informavimo etikos komisijos sprendimas

LŠDPS inf.