A. Navickas: susipriešinimo tarp vadovų ir mokytojų neturėtų būti

2017-01-20

alt

Sausio 19 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas dalyvavo Lietuvos progimnazijų asociacijos suvažiavime. Į jį taip pat atvyko švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, premjero patarėja švietimo klausimais Unė Kaunaitė, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentė Ramutė Mečkauskienė, kitų ugdymo įstaigų asociacijų vadovai, Vilniaus Švietimo, kultūros ir sporto departamento laikinasis vadovas Algminas Pakalniškis.

Švietimo ir mokslo ministrė pristatė pagrindinius šiuo metu vykdomus ministerijos darbus: perėjimas prie etatinio pedagogų darbo apmokėjimo, klasės krepšelio modelio įvedimas, prezidentės pasiūlymai dėl vadovų kadencijų, jungtinių mokyklų tinklo realizavimas, brandos egzaminai ir kt.

Premjero patarėja U. Kaunaitė pabrėžė, jog vyriausybėje laukiama pasiūlymų ir pastabų visais diskutuojamais klausimais, nes norima parengti tokius modelius, kurie tenkintų visus.

Padėkojęs asociacijos vadovui Viktorui Blinovui už pakvietimą, A. Navickas apgailestavo, kad jaučiamas susipriešinimas tarp vadovų ir mokytojų, bei išreiškė norą, kad tiek vieni, tiek kiti susikalbėtų ir kalbėtų vienu balsu. „Kai kalbame atskirai mokytojai, vadovai, mokiniai, jų tėvai, tuomet priimami įstatymai, kurių nenorime ir net nesuprantame. Turime turėti bendrą viziją“, – sakė LŠDPS vadovas.

Daug diskusijų suvažiavimo dalyvių kilo dėl Prezidentės pasiūlytų pataisų, kuriomis būtų įvestos mokyklų vadovų kadencijos. A. Navickas, kalbėdamas tuo klausimu, pabrėžė bendruomenių vaidmens stiprinimą skiriant vadovus. „Reiktų, kad ne politikai savivaldybėse rinktųsi ir skirtų vadovus, o mokyklų bendruomenės“, – kalbėjo jis.

Į suvažiavimą susirinkę progimnazijų vadovai kėlė daug problemų. Jų teigimu, nėra dialogo su politine valdžia, vyksta įvairių žmonių grupių supriešinimas, mokyklos dirba chaotiškai, vadovai neturi pakankamai įrankių, priemonių ir finansų užtikrinti sklandžiam ir kokybiškam ugdymo procesui. „Kaltus randame labai greitai, o diskusijų, pokalbio, kaip nebuvo, taip ir nėra“, – kalbėjo Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktorius Tomas Jankūnas. Anot jo, kalčiausiais visada lieka „patys žemiausi“, su kuriais net nesitariama priimant sprendimus.

Nemažai klausimų vadovams kilo ir dėl mokytojų darbo apmokėjimo, nes Seime priimtas Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas įnešė daug neaiškumo. Ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas pažadėjo, jog tuo klausimu bus parengtas aiškinamasis raštas ir išsiųstas ugdymo įstaigoms.

Jis taip pat kalbėjo apie klasės krepšelio eksperimentą, kuris nuo praeitų metų pradžios vykdomas penkiose savivaldybėse. Anot pareigūno, atsiliepimų yra daugiau teigiamų negu neigiamų, tačiau visą vaizdą apie šį finansavimo modelį ketinama turėti ir pristatyti vasario mėnesį.

LŠDPS inf.