A. Navickas iš ministerijos daug nesitiki – viltis deda į Seimo balsavimus ir opozicijos paramą

2023-11-28

Šiuo metu Seime yra svarstomas Vyriausybės parengtas kitų metų valstybės biudžetas. LŠDPS pirmininkas A. Navickas tikisi, kad Seimo nariai pritars mokytojų reikalavimui kitais metais kelti atlyginimus 32 proc., o ne 21 proc., kaip yra numačiusi Vyriausybė. Dar spalio mėnesį švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas teigė, jog net ir kompromisiniai mokytojų reikalavimai yra neįmanomi įgyvendinti. Savo ruožtu A. Navickas kalbėjo, kad iš ministerijos daug nesitiki – viltis deda į Seimo balsavimus ir opozicijos paramą.
 
LŠDPS pirmininkas A. Navickas teigia, jog vienas iš reikalavimų mažinti vaikų skaičių klasėse yra sudėtingas procesas ir akcentuoja nesitikintis, jog tai pavyktų padaryti per vienerius metus. Vis tik jis pabrėžia, jog viskas yra įmanoma – tereikia kalbėtis ir ieškotis ilgalaikių sprendimų.  Kartu LŠDPS pirmininkas neabejoja, jog streikų procesas neišvargins Lietuvos mokytojų. Priešingai, profsąjungos lyderis mano, jog bendras tikslas tik dar labiau suvienys šią profsąjungą. 
 
 Pasiteiravus, ar nesijaučia vieni, palikti kitų profsąjungų, A. Navickas teigė: „Tikrai nesijaučiame, nes su mumis geriausi mokytojai ir mokyklos. Kitų profesinių sąjungų mes nevertiname rimtai kaip organizacijų. Labiau tai yra pavadinimai ir iškabos, lentelės, kurios, laiko klausimas, kada bus nukabintos nuo durų. (…) Ne nuo profsąjungų skaičiaus yra stiprybė, o nuo mokytojų susitelktumo.“
 
Daugiaus skaitykite Delfi.lt straipsnį