A.NAVICKAS: GAL ŠI VYRIAUSYBĖ GIRDĖS BENDRUOMENĘ, VISUOMENĘ IR NEREIKĖS STREIKUOTI

2020-11-22

andrius navickas

Kaip jau žinoma, į Švietimo, mokslo ir sporto ministrus siūloma į Seimą išrinktos Jurgitos Šiugždinienės kandidatūra. Švietimo bendruomenei ji pažįstama – ne vienerius metus ji dirbo Kauno technologijos universitete. Tad kokie gi bendruomenės lūkesčiai, jei  Prezidentas patvirtintų jos kandidatūrą ir ji taptų Švietimo ministre?

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos pirmininkas Andrius Navickas 15min teigė su J. Šiugždiniene matęsis kelis kartus ir  įspūdį ji paliko gerą. „Kol kas pirminis įspūdis – labai gerai, o apie žmogų paskui spręsim iš darbų“, – komentavo A.Navickas.

Jo teigimu, pirmas darbas turėtų būti biudžeto peržiūrėjimas. „Mokytojai turėjo tam tikrų lūkesčių, anksčiau Vyriausybė ir strategiją rengė, bet biudžete nėra numatyta tų dalykų, kur buvo sukelti švietimo bendruomenės lūkesčiai. Tai čia tikrai galėtų pakoreguoti nauja Vyriausybė“, – vardijo profsąjungos lyderis, kalbėdamas apie  Vyriausybės patvirtintą Ilgalaikio tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo iki 2025 metų strategiją ir joje numatytą siekį mokytojų darbo užmokestį kasmet didinti 10 procentų.

„O paskui aišku – nacionalinis susitarimas. Nebeturėtų būti priešinama švietimo bendruomenė, kaip buvo iki šiol. Turėtų būti sutarta dėl bendrų darbų, jie nuosekliai įgyvendinami. Gal ši Vyriausybė girdės bendruomenę, visuomenę ir nereikės streikuoti“, – vylėsi A. Navickas.

LŠDPS informacija

Daugiau skaitykite paspaudę čia