Zarasuose piketavo mokytojai. Teismas bylos nenagrinėjo

2012-10-24

DSC_0086a

Spalio 24-os   ankstyvų rytą prie Zarasų “Santarvės” pagrindinės mokyklos ir Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos praeivius ir vedinus vaikais tėvus pasitiko mokytojų piketai. Užrašai plakatuose: “Davei žodį- tesėk”, “Pasitikėjimą galima pelnyti tik garbingai vykdant susitarimus”, “Aukščiausias teismas-sąžinės teismas”, “Net pradinukai žino, kad susitarimus reikia vykdyti” bylojo apie streikavusių mokytojų problemą – sutartas su savivaldybe, tačiau taip ir neišmokėtas atlyginimų kompensacijas pedagogams.

Zarasų savivaldybės vadovų  sprendimas nemokėti sutartas kompensacijas ir kreiptis į teismą dėl streikų teisėtumo daugiau nei keistas. Susitarime, kurį patvirtino savivaldybės taryba, aiškiai fiksuota nuostata išmokėti streikavusiems mokytojams 50% atlyginimų dalies už nedirbtas dėl streiko dienas. Jokių papildomų aplinkybių,  numatančių teismo procesą dėl protesto akcijų teisėtumo, susitarime nėra.

 

Galima drąsiai teigti, jog Zarasų savivaldos vadovai  pradėjo negražų žaidimą, ieškodami politinių būdų kaip nevykdyti pasiekto kompromiso  ir pabandyti susidoroti su viešąjį bendruomenės interesą gynusiais pedagogais.

Tą pačią dieną įvykusiame teismo posėdyje buvo pranešta apie naujus  mokyklų vadovų ieškinius. Zarasų teisėjas bylos nagrinėti taip ir nepradėjo. Mokyklų direktoriams buvo nurodyta patikslinti reikalavimus ir nurodyti tinkamą atsakovą.

Zarasų Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas S. Kaulavičiui,  aktyviai „globojusiam“ padavusius ieškinius švietimo įstaigų vadovus, teks vėl ieškotis teisininkų pagalbos naujo formuojant kaltinimus. Teismas direktorių ieškinius mokyklų streikų komitetams atmetė įvardindamas vieninteliu galimu atsakovu LŠDPS Zarasų rajono susivienijimą.

LŠDPS advokatas A. Chudenkovas kaip visada buvo logiškas. Jo pasiūlymus teismas priėmė visus.

Daugiau apie teismą galite skaityti čia

DSC_0085a

LSDPS_logas-tikras