Zarasų pedagogai streikuoja toliau. Kompromisai nerandami

2012-09-18

Praėjusią savaitę keliose Zarasų rajono mokyklose prasidėjęs pedagogų streikas tęsiasi ir pirmadienį, mat savivaldybė su streikuojančiais pedagogais kol kas nerado sutarimo. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Zarasų rajono susivienijimo pirmininkas Andrius Navickas teigė, kad streiką mokytojai tęs iki savivaldybės tarybos posėdžio. Rajono meras Arnoldas Abramavičius posėdį surengti žadėjo rugsėjo 25 dieną. „Kompromisai turi būti iš abiejų pusių. Penktadienį geranoriškumo pritrūko iš vienos pusės. Mes turėjome pasirašyti tą bendrą sprendimų protokolą, kurį galėjome pasirašyti per 15 minučių, kita pusė vilkino jį penkias valandas ir parašė tokį tekstą, kuris priimtinas tik jų pusei – kad savivaldybė vienareikšmiškai įsipareigoja sušaukti posėdį skubos tvarka, o jų įsipareigojimų nutraukti streiką kaip ir nėra“, – BNS pirmadienio rytą sakė meras.

Rajono tarybos posėdyje rugsėjo 25 dieną turėtų būti svarstomi pedagogams nerimą keliantys švietimo klausimai.

„Siūlysime pirmiausia kartu su biudžeto patikslinimu ir papildomų lėšų skyrimą neformaliam švietimui (…), taip pat siūlysime klausimo dėl mokyklų valgyklų – maitinimo paslaugos privatizavimo – svarstymą metams atidėti. Be abejo, sąlyga turi būti, kad pedagogai turi grįžti į darbą“, – sakė jis.

A. Navickas BNS teigė, kad savivaldybei praėjusį penktadienį nepasirašius protokolo, kol kas streiko nutraukti nesvarstoma.

„Sutarimą buvome radę, bet jie protokolo neparašė – viskas pakibo ore. (…) Meras žadėjo, kad į 21 dieną atkelia tarybos (posėdį – BNS) iš 28, paankstina, šiandien 13 val. pradedame derybas, ir tada mes svarstytume dėl streiko nutraukimo. Bet kai po tuo nepasirašo, tai viskas lieka kaip buvę“, – BNS sakė A. Navickas.

Jis portalui lrytas.lt pridūrė, kad po penktadienio nesutarimo jie atsisakė minties nutraukti streiką anksčiau nei įvyks tarybos posėdis.

A. Navicko teigimu, pagrindinė streiką išprovokavusi priežastis – nevykstantis dialogas su savivaldybe švietimo klausimais.

Zarasų pedagogai taip pat prieštarauja ketinimams privatizuoti mokyklų valgyklas, mokyklinių autobusų pardavimui. Mokytojus streikuoti paskatino ir techninių darbuotojų atleidimas, pasak A. Navicko, „meno, sporto mokyklų žlugdymas“, finansavimo trūkumas.

BNS