ZARASŲ MOKYKLOS PRADEDA STREIKĄ

2012-09-10

ZARASU_TARYBA

Nuo rugsėjo 12 d. Zarasų rajono mokyklose  vyks darbuotojų streikas. Mokytojai nedirbs. Nedirbs virėjos, valytojos, meistrai, sargai. Dabar vyksta intensyvus darbas, streiko komitetai mokyklose kartu su darbdaviu tariasi ir priima sprendimus dėl turto ir žmonių apsaugos užtikrinimo. Siūlome darbdaviams priimti įsakymą dėl vaikų neatvykimo streiko metu į mokyklą, kuriame darbdavys numatytų vaikų ir jų informavimo apie neatvykimo laikotarpį tvarką. Streikas kai kuriose mokyklose jau ne naujiena, todėl visos procedūros vykdomos greitai ir tiksliai. Streikui besirengiančių mokyklų atstovai dar kartą ir galutinai suderino veiksmus visose mokyklose. Streiko metu yra sustabdomas darbo sutarties vykdymas, bet su streikuojančiais darbuotojais darbo sutartys nėra ir negali būti nutraukiamos, tačiau jie yra atleidžiami nuo įsipareigojimų vykdyti darbo sutartyje sulygtas darbo funkcijas. Teisė streikuoti-Konstitucijos 51 str. įtvirtinta teisė, kuri nors ir būdama kraštutinė priemonė, kartais yra neišvengiama.

Streiko komitetų veiklą koordinuojantis Zarasų rajono susivienijimas paragino dar kartą, visiems mokyklų darbuotojams susitelkus,  rugsėjo 11 d. pakartoti SMS žinučių akciją ir dar kartą Zarasų savivaldybės vadovams ir tarybos nariams pasiųsti kvietimą konstruktyviai spręsti viso rajono mokyklų bendruomenių problemas. Manome tik taip galėsime susisiekti atostogaujančiais rajono vadovais.

Informuojame, kad Streiko komitetų nariai ateinančią streiko savaitę lankysis nestreikuojančiose rajono mokyklose, kalbėsis apie jų problemas, primins DK ir Konstitucijos nuostatas, pasakos kodėl ir kaip vyksta streikas, kvies atvirai diskusijai apie visus bendruomenėje kilusius klausimus,  kvies į numatomus viešus susirinkimus Zarasų miesto aikštėje. Rugsėjo 26 d. prašysime leidimo pakartoti pilietiškumo pamoką. Mes, mokytojai žinome, kad išmokti ir įtvirtinti žinias kartojimu labai pravartu. Juolab, kad tikrai  ne visi pamokas išmokom… Spalio 5 d. numatomas  mitingas –Tarptautinės mokytojo dienos minėjimas.

Demokratijos, socialinio teisingumo – neimportuosi, juos reikia sukurti, išsikovoti ir puoselėti patiems.

LŠDPS Zarasų rajono susivienijimo informacija

LSDPS_logas-tikras