Įvyko akcija prieš mokslo metų ilginimą (fotogalerija)

2017-04-10

alt

Balandžio 10 d. prie Švietimo ir mokslo ministerijos, o vėliau – prie Vyriausybės įvyko protesto akcija prieš mokslo metų ilginimą „Ar ilgiau yra geriau?“, kurią surengė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), Vilniaus švietimo profesinė sąjunga ir asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“.

Su mokiniais, mokytojais ir tėvais prie ministerijos susitikti išėjo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir viceministras Gražvydas Kazakevičius. Jos kalbą apie karčias mokslo šaknis ir saldžius vaisius simbolizavo atsineštas krepšelis vaisių, kuriuos vėliau ji padalino akcijos dalyviams. Ministrė, pabrėždama prastą šalies ugdymo kokybę, ragino „dirbti ir keisti mokyklą“ bei siūlė apie tai dabar ir pakalbėti. Tuo tarpu LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas padėkojęs ministrei už dovanas pastebėjo, jog labiau nei dovanų reiktų kalbėjimosi „ne gatvėje“.

Kartu su oficialiu nepritarimo mokslo metų ilginimui raštu ministrei buvo įteiktas popierinis paukštis, kaip laisvės ir galimybių simbolis. „Neleiskime mūsų vaikų uždaryti į tuos termosus, tuos narvelius. Mes norime, kad ugdymo procesas būtų organizuojamas visiškai kitaip“, – sakė A. Navickas, o paraginti balsuoti dėl mokslo metų ilginimo, visi susirinkusieji iškėlė rankas „prieš“.

Pavasario garsų lydimi (dalyviams buvo padalintos molinės švilpynės) bei skanduodami „Mes, moksleiviai Lietuvos, norim vasaros ilgos“ per tūkstantį akcijos dalyvių, kurių daugiausia buvo mokiniai, patraukė link Vyriausybės rūmų.

Ten „Šventinio bankucheno“ kūrinį „Lietuvos istorijos repas“ atliko režisierės Gražinos Karlaitės vadovaujama teatro trupė, gitara grojo ir dainavo mokytojo Gražvydo Gasparavičiaus auklėtinis Simonas Navickas.

„Ar norite ateiti ir mamai su tėte sakyti: turėsiu dvi savaites pataisų? – minios klausė laikinoji Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio vadovė Rasa Žemaitė. – Nes jums tai žada ministerija, norit jūs to ar nenorit“. Jos teigimu, mokiniai neturi būti užrakinami mokyklose ir mokomi „nežinia ko ir nežinia kam“.

„Ministerija siūlo, kad mes išeitume į naujas erdves. Mes ir išėjome į naujas erdves“, – pastebėjo Vilniaus švietimo profesinės sąjungos pirmininkė Rūta Osipavičiūtė. Ji išreiškė viltį, kad ši pilietinė pamoka paskatins mokinius dalyvauti ir kitose panašaus pobūdžio akcijose.

Žodis taip pat buvo suteiktas Lietuvos sąjūdžio Vilniaus skyriaus tarybos pirmininkui Leonui Kerosieriui. „Mes viską padarėme, kad iškovotume Lietuvos Nepriklausomybę, kad ją apgintume. Mes džiaugiamės, kad mūsų jaunoji karta, šiandien čia susirinkusi, išsako savo nuomonę“, – sakė jis.

Pasibaigus mitingui-koncertui, į Vyriausybės priimamąjį taip pat buvo nuneštas oficialus raštas ir popierinis paukštis. Protestuotojų atstovus priėmė Premjero Sauliaus Skvernelio patarėja švietimo klausimais Unė Kaunaitė, pažadėjusi artimiausiu metu surengti susitikimą su Ministru Pirmininku.

Švietimo bendruomenei paramą išreiškė Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas, Transporto darbuotojų profesinių sąjungų federacija ir Muitinės darbuotojų profesinė sąjunga.

Raštas Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai dėl mokslo metų trukmės.

Nuotraukų galerija.

LŠDPS inf.