VĖL KVIEČIAME SUSITIKTI LIETUVOS MOKYTOJŲ SUVAŽIAVIME

2019-11-19

alt

Lygiai prieš metus įvykęs mokytojų streikas sudrebino visuomenę: mokytojai masiškai jungėsi ir priešinosi neteisybei, reikalaudami spręsti naujai įvesto etatinio apmokėjimo modelio spragas, atkreipė dėmesį į užmirštas ir įsisenėjusias ikimokyklinio ugdymo problemas, taip pat ragino ŠMSM mažinti mokinių skaičių klasėse bei didinti atlyginimus.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo imtasi ir netradicinių priemonių – mokytojai beveik mėnesiui apsigyveno ŠMSM. Įkvėpti bendraminčių ir visuomenės pedagogai išties nuveikė nemažai. Sukūrė sąlygas tuometinei ministrei J. Petrauskienei palikti savo postą. Taip atsirado galimybė naujajam ministrui R. Masiuliui inicijuoti ŠMSM auditą ir jam pasibaigus konstatuoti: „Mokytojai buvo teisūs – sistemoje yra labai negerų dalykų.“ Streiko metu kartu su žurnalistu A. Tapinu mokytojai suorganizavo mitingą, kuriame dalyvavo daugiau kaip 6000 žmonių, palaikančių pedagogų siekius. O didžiausias pasiekimas – mokytojai išsivadavo iš vergiško mąstymo, jie tapo ne stebėtojais, o švietimo sistemos pokyčių kūrėjais. Būtent šis mūsų organizuotas streikas privertė Vyriausybę ir Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją sėstis prie derybų stalo su LŠDPS, o taip pat paskatino burtis ir mokytojų asociacijas, kurios ėmė aktyviai domėtis ŠMSM manipuliacijomis siekiant atnaujinti ugdymo turinį. Jos ir iki šiol akylai stebi šį procesą ir viešina negeroves. Taip pat streiko metu Vyriausybė pradėjo spręsti ir viso viešojo sektoriaus problemas.

Daug nuveikta ir dar daugiau darbų laukia. Etatinio modelio sistema patobulinta, bet vis dar paini ir neskaidri tai patvirtino ir STT išvados), mūsų mokiniai ir toliau tikisi sulaukti didesnio mokytojų dėmesio sėdėdami perpildytose klasėse, o mokytojai vis dar svajoja, kaip būtų smagu turėti asmeninę naujausią knygą, kurios įpirkti vis dar ne visada pavyksta.

Taigi ieškodami atsakymų į rūpimus švietimo bendruomenei klausimus, siekdami aptarti susiklosčiusią švietimo situaciją, pasidalinti savo patirtimi lapkričio 28 dieną 16 val. kviečiame Švietimo ir mokslo ministrą, Premjerą, Seimo narius, visų profesinių sąjungų narius, visus Lietuvos mokytojus į Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos organizuojamą suvažiavimą, kuris vyks Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje (Vilniaus 39).

Laukiame visų, kam svarbi esama švietimo padėtis. Susirinkę išsakykime problemas ir ieškokime bendrų sprendimų. Kaip sakė Mahandas Gandhi: „Tu pats turi būti tas pokytis, kurį nori matyti pasaulyje.“

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas