Vilniečiai rengiasi mitingui ir streikams

2016-02-06

alt

Vasario 4 d. įvyko bendras Vilniaus švietimo įstaigų darbuotojų profesinių sąjungų (VŠĮDPSS) ir LŠDPS Vilniaus rajono susivienijimų pirmininkų tarybų posėdis.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pristatė derybų su Vyriausybe ir Švietimo ir mokslo ministerija eigą. Anot jo, ministerija lyg ir rodė norą susitarti bent dėl vieno reikalavimo – pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio pakėlimo, tačiau Vyriausybė pareiškė, kad papildomų lėšų švietimui nebus skiriama. „Buvo pasiūlyta ieškoti kažkokių vidinių rezervų, optimizuoti mokyklas, sumažinti mokytojų skaičių ir pan.“, – kalbėjo jis.

LŠDPS lyderis pasidžiaugė, kad visos švietimo profesinės sąjungos veikia bendrai, vieningai planuoja streikus bei kitas protesto akcijas.

LŠDPS pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius informavo susirinkusiuosius apie planuojamą vasario 15 d. mitingą prie Vyriausybės ir pakvietė vilniečius aktyviai jame dalyvauti.

altVŠĮDPSS pirmininko pavaduotoja Liuda Ščensnovičienė informavo, kad šiemet mokinio krepšelis padidėjo 34 eurais vienam vaikui, o iš tos sumos atskaičiuota 30 eurų neformaliajam ugdymui, todėl mokytojų atlyginimus padidinti liko tik 4 eurai. Jos teigimu, ministerija vengianti atsakomybės, nes nuo šių metų pridėjusi vos kelis eurus, kitiems metams neva numato didesniu procentu kelti atlyginimus, nors po rinkimų bus suformuota nauja Vyriausybė.

Susirinkusieji kėlė daug klausimų dėl būsimo streiko organizavimo, dalijosi idėjomis, kaip efektyviau apie keliamus reikalavimus informuoti mokinių tėvus, visuomenę, ką daryti susidūrus su ugdymo įstaigų vadovų pasipriešinimu ir pan.

Vilniaus švietimo įstaigų darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Gintaras Skapas prisiminė įspėjamąjį streiką ir pabrėžė, jog buvimas klasėje su mokiniais – nėra streikavimas. Jis pasiūlė per streiką geriau rengti bendrus susitikimus, mokymus ir pan.

LŠDPS pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė pristatė profsąjungininkams Seime svarstomą Darbo kodekso projektą.

LŠDPS inf.