Švietimo profesinių sąjungų centras kreipėsi į Seimo Pirmininkę

2013-10-10

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas dalyvavo spalio 9 d. Seime įvykusiuose Valstybinės švietimo strategijos 2013-2022 m. projekto klausymuose. Naujojoje strategijoje kaip niekad daug dėmesio skiriama mokytojui, tačiau, pasak pirmininko, žodžiai ir lieka tik žodžiais, nes realūs valdančiųjų veiksmai rodo visai ką kita.

Tik pažadėjusi švietimo sistemoje palikti dėl mokinių mažėjimo sutaupytas lėšas, Vyriausybė jau planuoja nepanaudotą specialią dotaciją mokinio krepšeliui finansuoti „perskirstyti kitoms švietimo reikmėms, pirmiausia įsiskolinimams už suteiktas paslaugas, atliktus darbus ir įsigytas prekes padengti.“ A. Navicko teigimu, mokinio krepšelis yra skirtas išskirtinai tik ugdymo reikmėms finansuoti ir jis per krizę kelis kartus buvo mažintas, tačiau savivaldybės vis tiek įsigudrina jo lėšų sutaupyti. Gavusios sankciją iš Vyriausybės, jos imsis dar griežtesnio taupymo, nes įsiskolinimų esama nemažai.

Tą pačią dieną Seimo Pirmininkei, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkei bei komiteto nariams buvo įteiktas Lietuvos švietimo sistemos darbuotojų profesinių sąjungų centro raštas „Dėl mokinio krepšelio lėšų panaudojimo“. Jame reiškiamas nerimas dėl Vyriausybės pranešimo formuluotės ir siūloma palikti galimybę nepanaudotas mokinio krepšelio lėšas perskirstyti tik kitoms ugdymo (mokymo) reikmėms finansuoti.

Centro vardu raštą pasirašė Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė, Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Aldona Kindurienė ir LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.