VIEK svarstė skundą dėl A. Ramanausko sraipsnio

2017-03-01

Kovo 1 d. Visuomenės informavimo etikos komisija (VIEK) svarstė šešių asmenų ir keturių profesinių sąjungų skundą dėl Algio Ramanausko publikacijos „Išgyvenimo vadovas moksleiviui“, publikuoto praeitų metų rugsėjį tinklalapyje alfa.lt.

Priminsime, kad tekste raginama tiesiogiai smurtauti prieš mokytojus, tyčiojamasi iš jų. Po minėtos publikacijos paskelbimo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kreipėsi į Prezidentę, kad ši netoleruotų ir įvertintų minėtą tekstą. Taip pat buvo prašoma, kad Prezidentūra kreiptųsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimai padarytos baudžiamosios veikos, kurstant smurtauti, fiziškai susidoroti, viešai tyčiojantis iš mokytojų.

Prezidentūra LŠDPS raštą persiuntė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai ir Visuomenės informavimo etikos komisijai.

Šio komisijos posėdžio reikėjo laukti beveik pusę metų, nors komisijos darbo reglamentas numato, kad skundas turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per 90 dienų nuo jo gavimo dienos.

Algis Ramanauskas posėdyje teigė, jog jo feljetonas yra kritika blogai savo pareigas einančių mokytojų adresu. Jis savo straipsniu esą norėjęs atkreipti jauno žmogaus dėmesį, jog jis turįs teisę į būtinąją gintį. Autoriaus teigimu, jis esąs labai geras rašytojas, o visada atsiras žmonių, kuriems nepatiks koks nors rašinys. „Nemanau, kad aš peržengiau ribą“, – sakė A. Ramanauskas.

Komisija sprendimus priima uždarame posėdyje, ginčo šalys apie juos bus informuojamos per 5 darbo dienas.

LŠDPS inf.