Į viešąją konsultaciją pakviesta ir ministrė

2017-04-07

alt

Balandžio 10 d., 11.30 val., prie Švietimo ir mokslo ministerijos Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), Vilniaus švietimo profesinė sąjunga ir asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ rengia viešąją diskusiją-protesto akcija prieš mokslo metų ilginimą „Ar ilgiau yra geriau?“

Susitikti su mokytojais, mokiniais ir tėvais iš visos Lietuvos bei padiskutuoti apie priemones, kurios iš tiesų galėtų pagerinti mūsų šalies švietimo kokybę, pakviesta ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Švietimo bendruomenę remia ir protesto akciją prieš mokslo metų ilginimą palaiko Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas, Transporto darbuotojų profesinių sąjungų federacija ir Muitinės darbuotojų profesinė sąjunga.

Švietimo bendruomenė labai susirūpinusi dėl Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) planų ilginti mokslo metus. surengtos apklausos, kurioje dalyvavo 15 600 švietimo darbuotojų, moksleivių ir tėvų, rezultatai rodo, jog visuomenės neįtikina ministerijos argumentai, kad didesnis mokymosi dienų skaičius pagerins ugdymosi kokybę ir mokymosi rezultatus.

Nepaisant to, Švietimo ir mokslo ministerija ketina ir toliau lipti per tėvų, mokytojų ir mokinių galvas bei įteisinti savo užmačias. Ministerijos organizuojamos viešosios konsultacijos rengiamos tik patiems valdininkams tinkamu metu, kai vyksta pamokos, o tėvai būna darbe, todėl suinteresuoti asmenys: mokytojai, ugdymo įstaigų vadovai, tėvai bei mokiniai jose dalyvauti negali.

Todėl balandžio 10 d. patys rengiame viešąsias konsultacijas dėl mokslo metų ilginimo prie Švietimo ir mokslo ministerijos ir Vyriausybės.

Viešosios konsultacijos „Ar ilgiau yra geriau?“ pradžia – 11.30 val. prie Švietimo ir mokslo ministerijos. Po to keliausime prie Vyriausybės, kur reikšdami savo nepasitenkinimą reikalausime susilaikyti nuo netinkamu laiku daromų sprendimų ir spręsti aktualias švietimo sistemos problemas. Valdžios institucijoms bus įteikti raštai dėl nepritarimo Vyriausybės planams ilginti mokslo metus.

Švietimo bendruomenė yra įsitikinusi, jog pirmiausia turi būti skirtas papildomas finansavimas neformaliam ugdymui, peržiūrėtos mokymo programos, atlikti kiti darbai, kurie turi įtakos lankomumo gerinimui, motyvacijos skatinimui, ir tik po to gali būti svarstoma galimybė ilginti mokslo metus.

LŠDPS inf.