UŽSIKRĖTĘ ŠVIETIMO DARBUOTOJAI, KAIP IR PAREIGŪNAI BEI MEDIKAI, NEGAUNA PADIDINTOS NEDARBINGUMO IŠMOKOS

2021-01-27

Nuo Naujų metų švietimo, sveikatos darbuotojai ir pareigūnai gali gauti padidintą ligos išmoką, prilygstančią vidutiniam darbo užmokesčiui, tačiau norint ją  gauti būtina Sodrai patvirtinti, kad virusu  darbuotojas užsikrėtė darbo vietoje nuo trečio asmens, pavyzdžiui,  nuo auklėtinio, o ne nuo kolegos. Jei Sodrai neįrodoma, jog darbuotojas užsikrėtė ne nuo kolegos, ligos išmoką gauna penktadaliu mažesnę.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas stebisi tokiu valdžios sprendimu. ,,Ikimokyklinio ugdymo pedagogai skundžiasi, kad jie ir taip pastatyti priešakinėse linijose ir turi dirbti kontaktiniu būdu. Jiems nėra pasiūlyti net skiepai. O  užsikrėtę ta liga dar turi įrodinėti, ar tikrai jie užsikrėtė darbo vietoje“, – sakė A. Navickas.

,,Ikimokyklinio ugdymo pedagogai skundžiasi, kad jie ir taip pastatyti priešakinėse linijose ir turi dirbti kontaktiniu būdu. Jiems nėra pasiūlyti net skiepai. O  užsikrėtę ta liga dar turi įrodinėti, ar tikrai jie užsikrėtė darbo vietoje.“

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, buvo sukurta tam tikra išlyga, kad nebūtų tam tikro piktnaudžiavimo, nes priežastinis ryšys turi būti.  Tuo tarpu A. Navicko nuomone, ieškoti priežastinio ryšio ir darbdaviui  įrodinėti, kaip darbe  darbuotojas pasigavo virusą, netikslinga. ,,Darbdaviai dažnai irgi vengia įrodinėti. Tiksliau netgi tų įrodymų sunku kažkokių tų  rasti. Tuo tarpu yra ir baimė, ar nenubaus čia jų, nes jie  turės aiškinti,  kodėl  darbe neužtikrino sąlygų. O kaip žinome, užtikrinti  šimtu procentų saugias sąlygas yra labai  sudėtinga“, – kalbėjo LRyto televizijai A. Navickas.

Lietuvos slaugos specialistų organizacija jau kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją su prašymu atkreipti dėmesį į šią ypač aktualią problemą, kad galimai darbo vietoje. Į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją su tais pačiais prašymais ruošiasi kreiptis ir Švietimo darbuotojų bei teisėsaugos pareigūnų profsąjungos.  

Daugiau čia

LŠDPS informacija