Nuo Naujų metų švietimo, sveikatos darbuotojai ir pareigūnai gali gauti padidintą ligos išmoką, prilygstančią vidutiniam darbo užmokesčiui, tačiau norint ją gauti būtina Sodrai patvirtinti, kad virusu darbuotojas užsikrėtė darbo vietoje nuo trečio asmens, pavyzdžiui, nuo auklėtinio, o ne nuo kolegos. Jei Sodrai neįrodoma, jog darbuotojas užsikrėtė ne nuo kolegos, ligos išmoką gauna penktadaliu mažesnę.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas stebisi tokiu valdžios sprendimu. ,,Ikimokyklinio ugdymo pedagogai skundžiasi, kad jie ir taip pastatyti priešakinėse linijose ir turi dirbti kontaktiniu būdu. Jiems nėra pasiūlyti net skiepai. O užsikrėtę ta liga dar turi įrodinėti, ar tikrai jie užsikrėtė darbo vietoje“, – sakė A. Navickas.
,,Ikimokyklinio ugdymo pedagogai skundžiasi, kad jie ir taip pastatyti priešakinėse linijose ir turi dirbti kontaktiniu būdu. Jiems nėra pasiūlyti net skiepai. O užsikrėtę ta liga dar turi įrodinėti, ar tikrai jie užsikrėtė darbo vietoje.“
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, buvo sukurta tam tikra išlyga, kad nebūtų tam tikro piktnaudžiavimo, nes priežastinis ryšys turi būti. Tuo tarpu A. Navicko nuomone, ieškoti priežastinio ryšio ir darbdaviui įrodinėti, kaip darbe darbuotojas pasigavo virusą, netikslinga. ,,Darbdaviai dažnai irgi vengia įrodinėti. Tiksliau netgi tų įrodymų sunku kažkokių tų rasti. Tuo tarpu yra ir baimė, ar nenubaus čia jų, nes jie turės aiškinti, kodėl darbe neužtikrino sąlygų. O kaip žinome, užtikrinti šimtu procentų saugias sąlygas yra labai sudėtinga“, – kalbėjo LRyto televizijai A. Navickas.
Lietuvos slaugos specialistų organizacija jau kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją su prašymu atkreipti dėmesį į šią ypač aktualią problemą, kad galimai darbo vietoje. Į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją su tais pačiais prašymais ruošiasi kreiptis ir Švietimo darbuotojų bei teisėsaugos pareigūnų profsąjungos.
Daugiau čia.
LŠDPS informacija