Tik streikavusių mokytojų dėka kitais metais keliami pedagogų atlyginimai: dukart po 10 procentų

2023-12-29

Nuo kitų metų sausio 1 d. mokytojams bus keliamas atlyginimas – alga augs 10 procentų. Nuo kitų metų rugsėjo 1 d. daugiau nei 5000 streikavusių mokytojų dėka atlyginimas mokytojams bus keliamas dar kartą  – 10 procentų.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, duodamas interviu LRT laidoje ,,Savaitė”, pabrėžė, kad to nepakanka: ,,Tokiu būdu bus kompensuojama tik infliacija, o šimto trisdešimties procentų vidutinio darbo užmokesčio rodiklis nebus pasiektas, nors tai padaryti yra įsipareigojusi Vyriausybė bei politinės partijos. Bet, aišku, be streikų ir to nebūtų buvę”.

,,Tokiu būdu bus kompensuojama tik infliacija, o šimto trisdešimties procentų vidutinio darbo užmokesčio rodiklis nebus pasiektas, nors tai padaryti yra įsipareigojusi Vyriausybė bei politinės partijos.”

Seimo opozicija taip pat mano, jog švietimo susitarime užsibrėžtas tikslas iki kitų metų galo mokytojų atlyginimus pakelti iki 130 proc. vidutinio darbo užmokesčio už vieną etatą nebus įvykdytas. Su paskirtais 300 mln. eurų maksimaliai galima pasiekti 125 proc. didėjimą, bet ir tai, abejojama, kad ir tokį skaičių pavyks pasiekti.

2023-10-12, Nuo Klaipėdos pėsčiomis žygiuojantys mokytojai pasieke Vilnių (Skirmantas Lisauskas/BNS)

Seimas priėmė kitų metų biudžetą, neatsižvelgdamas į streikuojančių mokytojų viltis, kad atlyginimai didės daugiau nei žadėta, tai yra po 15 procentų nuo sausio ir rugsėjo. Tam priimti neužteko Seimo narių  balsų, kadangi pozicijos Seimo nariai svarstant šį klausimą tiesiog demonstratyviai nedalyvavo.  

2023-12-05 Seimo rytinis posėdis, biudžeto svarstymas, pataisų priėmimas

,,Valdančios partijos aiškiai atsakė, kad mokytojų ir mokinių interesai jiems nerūpi ir taip galima sakyti užbaigė derybas, kurios galutinai sužlugo”, – sako LŠDPS pirmininkas  Andrius Navickas.

,,Valdančios partijos aiškiai atsakė, kad mokytojų ir mokinių interesai jiems nerūpi ir taip galima sakyti užbaigė derybas, kurios galutinai sužlugo.”

Andrius Navickas sako, kad derybas planuojantis tęsti kitąmet su nauja valdžia.

Daugiau skaitykite čia

Laidos įrašą žiūrėkite čia.