Teisė negali būti pakeista pasakymu „nėra pinigų”

2015-03-31

alt

Kovo 30-31 d. LŠDPS būstinėje įvyko mokymai naujų organizacijų lyderiams „Socialinis dialogas švietimo įstaigoje. Pedagogo juridinės ir vadybinės kompetencijos plėtojimas“.

Iš visos Lietuvos suvažiavusiems pedagogams paskaitas apie pedagogų teises ir pareigas, dokumentus, reglamentuojančius pedagogų darbo krūvį, darbo užmokestį, apmokėjimo ir dokumentų derinimo tvarką, kolektyvines sutartis ir derybas skaitė teisininkės Indrė Kuizinienė, Renata Palekienė, LŠDPS pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė. Apie praktinius derybų aspektus, derybų procedūros ypatumus kalbėjo LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, profesinės sąjungos naudojamus spaudimo būdus – LŠDPS Zarasų rajono susivienijimo pirmininkė Eglė Naprienė, LŠDPS pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius.

Apibendrindamas dviejų dienų seminarą LŠDPS pirmininkas pasidžiaugė jo dalyvių žingeidumu, išreiškė viltį, kad įgytos žinios bus naudingos profesinių sąjungų vadovams jų kasdieniniame darbe. „Vienais atvejais pavyksta susiderėti, kitais – prireikia radikalesnių priemonių, tačiau visada yra būdas pasiekti tikslą“, – sakė Andrius Navickas. Pasak jo, komandoje gali būti skirtingas matymas, tačiau sudėjus skirtingus požiūrius turi būti randamas vieningas sprendimas.

LŠDPS vadovas paragino pedagogus naudotis savo teisėmis, jo teigimu, „teisė negali būti pakeista nenoru ar pasakymu, kad ‘nėra pinigų’“.