TARPTAUTINĖS ORGANIZACIJOS ,,EDUCATION INTERNATIONAL” IR UNESCO RAGINA PRISKIRTI MOKYTOJUS PRIE PRIORITETINIŲ VAKCINACIJOS GRUPIŲ

2021-02-05

COVID-19 krizės fronte yra mokytojai ir  švietimo pagalbos darbuotojai. Pasaulinė mokytojų ir švietimo darbuotojų profesinių sąjungų federacija  Education International (EI)  kartu su tarptautine UNESCO organizacija  ragina  pasaulio valstybių vyriausybes ir tarptautinę bendruomenę įvardinti mokytojus ir švietimo personalą prioritetine grupe kovojant su COVID-19. Raginimas tapo aktualus šalims pradėjus skiepyti vakcinomis nuo COVID-19.

Pažymėdami, kad dėl COVID-19 krizės įvairūs sutrikimai švietimo sektoriuje paveikė daugiau nei 100 milijonų mokytojų ir mokyklos darbuotojų, Education International generalinis sekretorius Davidas Edwardsas ir UNESCO vadovė Audrey Azoulay gyrė pedagogus  ir dėkojo jiems už nenuilstamas pastangas palaikant ir padedant savo mokiniams. Pasak jų, kai mokyklos uždarė duris, pedagogai iš naujo sukūrė būdą, kaip mokyti ir kaip mokytis, o mokykloms vėl atsidarius, mokytojai drąsiai ir ryžtingai grįžo į klases.

Nuotraukose: EI generalinis sekretorius D. Edwardsas  ir UNESCO vadovė A. Azoulay

,,Mokyklos yra nepakeičiamos. Būtina saugiai atidaryti mokyklas bei švietimo įstaigas ir tęsti darbą tiek ilgai, kiek įmanoma“, -pabrėždamas neigiamą mokyklų uždarymo poveikį pareiškė D. Edwardsas. Todėl Education International ir UNESCO lyderiai paragino valstybių vyriausybes ir tarptautinę bendruomenę priskirti mokytojus ir mokyklos darbuotojus prie prioritetinių vakcinacijos grupių.

Education International (EI)  yra tarptautinė mokytojų ir švietimo darbuotojų profesinių sąjungų federacija, susidedanti iš 401 organizacijų 172 šalyse  bei atstovaujanti daugiau nei 30 milijonų švietimo darbuotojų.

Daugiau čia

LŠDPS informacija, paruošta pagal https://www.ei-ie.org/en/