Paaiškėję paskutiniai rezultatai jau gali leisti jaunuoliams ir jų mokytojams lengviau atsikvėpti. Tačiau nežinomybė ir sumaištis dar niekur nedingo.
LŠDPS pirmininko pavaduotojos Lilijos Bručkienės nuomone, vienuoliktokai šiuo metu bando džiaugtis ramybe po sunkių išbandymų, tačiau laiko visiškai atsigauti dar prireiks.
„Mokytojai irgi džiaugiasi tuo, kad ugdymo procesas grįžo į normalias vėžes, nes iš esmės tas ugdymo procesas daugiau nei mėnesį buvo sustojęs. Kadangi tuo metu, kol vyko tarpiniai patikrinimai, iš esmės kitų dalykų mokytojai, suprasdami tą sudėtingą situaciją, nei kontrolinių darbų daug davė, nei labai daug naujų temų išėjo.
L. Bručkienė
Šiuo metu vaikai pamažu grįžinėja į įprastą mokymosi ritmą, streso patyrė tikrai labai daug, ir manau, daug įtakos turėjo psichologinė būsena būtent dėl to, kad pirmieji patikrinimai buvo susiję su tam tikromis nesėkmėmis, susijusiomis ne su jų mokymosi intencijomis – jau dabar komisijos pripažinta, kad buvo padaryta klaidų kuriant užduotis, o žinant psichologiją akivaizdu, kad pirmosios dvi nesėkmės galėjo užprogramuoti įtampas, būsenas ir vėlesniems atsiskaitymams. Jie galėjo pasirodyti prasčiau savo galimybių ribų vien dėl to, kad pirmieji tarpiniai patikrinimai daugeliui buvo nelabai sėkmingi. Tai manau, ir visuomenėje buvo daug įtampų, ir švietimo bendruomenėje buvo labai daug įtampų, nežinomybės ir lūkesčių, ir dabar tiek vaikai, tiek mokytojai pamažu atsigauna nuo streso – tik tiek, kad jau mažai laiko liko“, – Lrytas L.Bručkienė.
Pasak mokinių pasiekimus įvertinusių pedagogų, iki šiol neaišku, kokias egzaminų užduotis kitais metais išvys dabartiniai vienuoliktokai, o ir jų motyvacija, psichologinė būsena jau spėjo ženkliai smuktelti.
Skaitykite daugiau čia