ŠVIETIMO DARBUOTOJŲ ATLYGINIMŲ DIDINIMAS BIUDŽETO PROJEKTE NENUMATYTAS

2020-10-28

Anot Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, kitų metų valstybės biudžeto projekte numatyta didesnė suma švietimui, mokslui ir sportui nei 2020 metais: planuojama, kad valstybės asignavimai 2021 m. sudarys 2,3 mlrd. Eur ir tai yra 639 mln. Eur daugiau.

Tačiau ekonomistai su tokiu ministerijos teigimu nesutinka, o Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas tai vadina netvariomis, vienkartinėmis lėšomis. „Bandoma pateikti, kad net 6 procentai bendro vidaus produkto bus skiriama švietimui kitais metais, bet pasigilinę matome, kad bendra valstybės finansavimo, skiriamo švietimui, dalis nuolat mažėja. Ir dabar bandoma prisidengti tiesiog vienkartinėmis ir projektinėmis DNR lėšomis švietimui, kurios skiriamos neaiškiems projektams, kaip ir anksčiau kalbėjau, investavimui į „betoną“, infrastruktūrą”, – teigė A. Navickas.

S. Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės pateiktą biudžetą tvirtins jau naujos sudėties Seimas.

LŠDPS informacija

Daugiau šia tema: 

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000126567/panorama-covid-19-plinta-toliau-uzsikrete-lenkijos-prezidentas-duda-europoje-grieztinami-ribojimai  (09:50)