Sutartis nepasirašyta. Nešvarūs Zarasų mero žaidimai

2012-09-22

Pirmininkas Andrius Navickas

Penktadienis, aštunta Zarasų mokyklų mokytojų ir kitų darbuotojų streiko diena. Šešių streikuojančių ir pritariančių reikalavimams, bet nestreikuojančių mokyklų bendruomenė, nuščiuvusi laukia derybų su Zarasų rajono savivaldybe rezultatų. Jos vyksta tikrai intensyviai: trys posėdžiai per dieną. Niekas negaili savo laiko, nes susitarti labai svarbu, juk vaikai turi kuo greičiau grįžti į mokyklas.

Derantis aiškėja savivaldybės pozicija – kuo greičiau nutraukti streiką ir neleisti įvykti mitingui (pirmadienį, 2012-09-24, 12 val.), tai svarbiausia problema, kurią jie turi išspręsti. Savivaldybei  dar gegužės mėn. pateikti reikalavimai, neatrodo svarbūs, o atrodo veikiau įžūlūs: kaip drįso bendruomenė prabilti garsiai apie savo ir vaikų bėdas, kodėl nenutilo po mero paaiškinimų, kad pinigų nėra?

Išėjus į derybų „finišo tiesiąją“ parengiamas galutinis  susitarimo variantas  iš 7 punktų, tuo metu meras A.Abramavičius drastiškai „iš po stalo“ išsitraukia dar vieną savo pasirengtą atsarginį variantą ne tik, kad be 7 punkto, bet iš esmės pakeitęs ir visus kitus šešis punktus ( kviesčiau visus atidžiai persiskaityti savivaldybėje parengtą galutinį variantą) pasirašo, ir apkaltina kitą derybininkų pusę nenoru susitarti, derybų nutraukimu. Pasitikėjimas visiškai sugriautas. Visiška derybų aklavietė. Juk paminamas žmogiškasis orumas, demokratiškumo principas tik vaidinamas savivaldybės video kamerai, net nesivarginant tuo vaidinimu įtikinti ten sėdinčius gyvus žmones. Tolimesnių derybų tarpininkas neišvengiamas.

Pirmadienį streikas persikelia jau į trečią savaitę. Ugdymo procesas sutrikęs. Kenčia vaikai, jų tėvai.   Švietimo ir mokslo ministerija tyliai ir abejingai stebi taip ilgai ir nevaisingai vykstančias derybas. Vaikai kuo greičiau turi sėdėti mokyklos suoluose. Mes ir jūs turim būti vaikų pusėj. Tik taip atsversim verslo gobšumą ir nors minimaliai užtikrinsim žmogaus žmogiškus poreikius mokytis, dirbti, gyventi.

„Periculum  in mora“ (delsti pavojinga) Livius. Kviečiame visą rajono bendruomenę į taip pavadintą mūsų organizuojamą mitingą Sėlių aikštėje Zarasuose rugsėjo 24d. (pirmadienį) 12.00 val. Ir pasakyti patyčioms iš paprasto žmogaus, pasipelnimui iš vaikų –  NE.
LŠDPS Zarasų rajono susivienijimo

Pirmininkas Andrius Navickas

SU SUTARTIMI GALITE SUSIPAŽINTI ČIA.