Susitikimas Vyriausybėje

2015-12-28

alt

Gruodžio 28 d. Lietuvosšvietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas dalyvavo Vyriausybės vicekanclerio Rimanto Vaitkaus iniciatyva surengtame susitikime su švietimo profesinių sąjungų vadovais.

Tokios reakcijos sulaukta profesinėms sąjungoms pranešus apie tolimesnius streikus, nes dėl jų iškeltų reikalavimų nebuvo susitarta. Kalbant apie profesinių sąjungų reikalavimus, dėl kurių pagrįstumo nekilo abejonių nei Švietimo ir mokslo ministerijai, nei Vyriausybei, vicekancleris sutiko, kad 100 proc. reikalavimai nebuvo įvykdyti dėl valstybės finansinių galimybių. Tačiau tendencijos esą rodo einant „didėjimo linkme“.

Pasak Rimanto Vaitkaus, Seimas jau patvirtino kitų metų biudžetą, įstatymą pasirašė Prezidentė, todėl tikėtis kažkokių pokyčių dabar būtų sunku. Jo teigimu, Vyriausybė įsitikinusi, jog formuojant biudžetą ypatingas dėmesys buvo skirtas dviem sritims: krašto apsaugos ir švietimo, joms padidintas finansavimas. Maža to, po patikslinimo Vyriausybėje į Seimą grįždamas biudžeto projektas dar papildomai švietimui „uždirbo“ beveik 12 mln. eurų.

Profesinių sąjungų atstovai teigė esą įsitikinę, jog lėšų iškeltiems reikalavimams įgyvendinti galima rasti vidinėje švietimo sistemos struktūroje: ministerija yra „apaugusi“ daugybe institucijų, kurios dubliuoja viena kitos funkcijas, didelė netvarka yra vadovėlių leidyboje, neefektyviai panaudojami ES struktūrinių fondų pinigai.

Viceklancleris su tuo iš dalies sutiko ir pažadėjo, jog Švietimo ir mokslo ministerija bus įpareigota kitam susitikimui pateikti informaciją apie jai pavaldžių institucijų funkcijas, struktūras ir išlaidas. Taip pat susitikime buvo kalbėta apie būtinybę konsoliduoti mokyklų tinklą, optimizuoti mokytojų skaičių. Kitas susitikimas numatytas sausio 14 d.

Sausio 7 d. šaukiamas LŠDPS koordinavimo tarybos posėdis, kuriame bus sprendžiama dėl tolimesnių profsąjungų veiksmų.

LŠDPS inf.