Susitikimas Pagėgiuose

2013-05-17

pagegiai

Gegužės 16 d. Pagėgiuose įvyko LŠDPS prezidiumo narių susitikimas su šio regiono švietimo įstaigų darbuotojais. Į viešosios bibliotekos konferencijų salę susirinko Natkiškių Zosės Petraitienės ir Piktupėnų pagrindinių, Smalininkų technologijų ir verslo mokyklų pedagogai, vietinės žiniasklaidos atstovai.

Pasak renginio organizatoriaus, LŠDPS Žemaitijos regiono koordinavimo grupės nario Žydrūno Mickeliūno, į susitikimą buvo kviesti ir Pagėgių savivaldybės, administracijos vadovai, švietimo skyriaus specialistai, mokyklų bendruomenės, visuomenės, profesinių sąjungų ir žiniasklaidos atstovai.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pristatė pastarojo laikotarpio aktualijas, organizacijos veiklą. Prezidiumo nariai Vytautas Bulotas ir Vytautas Silvanavičius pasidalijo patirtimi veikiant savivaldybių ir nacionaliniu lygmeniu, o V. Silvanavičius pristatė LŠDPS pasiūlymus, kurie teikiami ministerijos darbo grupei, rengiančiai pedagogų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo pakeitimus.

Ž. Mickeliūnas, kuris yra ir Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos profesinės organizacijos pirmininkas, papasakojo apie situaciją Pagėgių savivaldybėje, apie Pagėgių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo, kuris šiuo metu veikia naujo darinio – LŠĮPS – sudėtyje, veiklą ir „neveikimą“. Jis padėkojo kolegoms už palaikymą, kai teko eiti „prieš srovę“ matant, jog švietimo reikalai savivaldybėje netvarkomi tinkamai. „Tapome opozicionieriais, tačiau bent jau iškėlėme problemas, kurių tikrai yra nemažai“, – kalbėjo Žydrūnas. Susitikime dalyvavusios pedagogės patvirtino, jog dirba beveik už „minimumą“, stebėjosi, kad kitose savivaldybėse pavyksta pasiekti darbuotojams palankių rezultatų.

Susitikime dalyvavęs tinklalapio „Pagėgiai laisvi“ redaktorius Donatas Jančaras teigė, jog dalyvauti visuomeninėje veikloje yra ne tik naudinga, bet ir smagu: iš stebėtojo pats tampi žaidėju ir pajunti, kad nuo tavęs vis dėlto kai kas priklauso. Jis, neseniai pats įkūręs asociaciją, žadėjo visokeriopą pagalbą kuriant susivienijimą ir kvietė neprarasti galimybės susivienyti.

Informacija vietos spaudoje: www.meslaisvi.lt www.pagegiskis.balsas.lt,