Su migrantų vaikais dirbantis mokytojas B. Pauwelsas: nesuprantu, kodėl jie baudžiami už tai, ką padaro jų tėvai

2022-01-26

Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus mokytojas ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) narys B. Pauwelsas įspėja dėl prastėjančios migrantų vaikų psichologinės savijautos ir depresijos apraiškų. 

,,Aš pats esu labai susirūpinęs dėl vaikų psichologinės būklės tose stovyklose. <…> Jų dabartinė situacija yra labai bloga, sulaikymo sąlygos labai blogos. <…>Tiek vaikams, tiek suaugusiesiems blogiausia tada, kai negali dirbti, išgyvena labai dideles traumas, neturi užimtumo, kai nėra jokių perspektyvų”, – portalui LRT.lt sako sambūrio „Mokytojai pabėgėliams“ iniciatorius. 

Migrantų vaikai stovyklose

Pasak B. Pauwelso, ,,mokytojas  dėl savo profesijos supranta, kad, kai reikia padėti vaikui, tu padedi vaikui”.

,,Manau, kad pagrindinis raktas į sėkmę yra patys mokytojai savanoriai. Kai žiūriu į savo mokytojų savanorių komandą, matau, kad tikrai visi mokytojai supranta, kaip svarbu tai, ką mes darome, ką duodame tiems vaikams, kad yra didžiulis poreikis. Jei mes to nepadarysime, niekas to nepadarys”, – teigia mokytojas. 

B. Pauwelsas – 20 metų Lietuvoje gyvenantis Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus mokytojas, dėl savo iniciatyvos laimėjęs LRT Metų apdovanojimų pilietinės iniciatyvos nominaciją.

Visą B. Pauwelso interviu LRT portalui galite skaityti čia