Streikuoti pasiryžę mokytojai neatmeta, kad imsis ir drastiškų priemonių: situacija iš esmės pasikeitusi

2023-08-29

Jau rugsėjo viduryje planuojamas įspėjamasis mokytojų streikas duos aiškų signalą, kad pedagogų bendruomenė pasiryžusi net drastiškiems veiksmams, tačiau kompromiso dar tikisi, sako Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko pavaduotoja, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lilija Bručkienė.

Pasak jos, bent prie pirmojo streiko prisijungti turėtų didžioji dalis šalies mokytojų, tačiau dar neaišku, ar prireiks tikrojo – tai esą priklausys nuo tolimesnių Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) veiksmų.

Tiesa, L.Bručkienė sutinka su dalies pedagogų nuogąstavimais, kad mokytojų bendruomenė nebūtinai liks vieninga, nes išsiskiria net ir kelių šalyje veikiančių švietimo profsąjungų požiūriai. Ji taip pat teigė visiškai suprantanti ir tuos mokytojus, kurie streikuoti apskritai nesiruošia. „Žmogus, kuris streikuoja, įeina į atvirą konfliktą, jis nukenčia materialiai, nes tuo metu, kai streikuoja, darbo užmokesčio negauna“, – pabrėžia ji.

Daugiau skaitykite  ir  žiūrėkite interviu su LŠDPS pirmininko pavaduotoja L. Bručkiene  lrytas Lietuvos diena 2023-08-28