Streikas išjungus šviesas (PADĖKA)

2015-12-10

alt

Gruodžio 10 dieną baigėsi įspėjamasis nacionalinis dviejų valandų streikas: streikavo dalis darbuotojų iš 20 savivaldybių, kurie prie streiko neprisijungė gruodžio 8 d.  Šių metų streiką lydėjo akcija „Padėk vyriausybei – išjunk šviesą“, kurios metu LŠDPS kvietė ugdymo įstaigose gruodžio 8 ir 10 dienomis dviem valandom išjungti šviesas. Kai kurios įstaigos prie žvakių dirbo abi dienas, dauguma dalyvavusiųjų akcijoje – tik gruodžio 10 d.

Kai kurie bendrojo ugdymo mokytojai savo dalyko pamokas integravo į pilietinį ugdymą ir mokinimas pasakojo apie pilietinio pasipriešinimo formas, ko pasiekta streikais per kelis šimtmečius.

Socialiniame tinkle Facebook mokytojai dalijos patirtimi, kaip jie savo iniciatyva klasėse išjungę šviesas, nes streikuoti negalį dėl to, kad jų įstaigoje nėra profesinės sąjungos.

INIT-TV videoreportažas.

LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko ir Vilniaus ikimokyklinių įstaigų darbuotojų atstovės Onos Orlauskienės „akistata“ su ministre Audrone Pitrėniene Žinių radijo studijoje

Nuoširdžiai dėkojame už moralinę ir kūrybinę pagalbą Aukštojo Moxlo fakultetui, už palaikymą –Nacionaliniam pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimui, Lietuvos profesinei sąjungai „Solidarumas“, Naftininkų profesinei sąjungai, Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centrui, Transporto darbuotojų federacijai, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinei sąjungai, Lietuvos vertėjų profesinei sąjungai „Solidarumas“, Elektrėnų savivaldybės profesinei sąjungai „Solidarumas“, Slaugos ir socialinių darbuotojų profesinei sąjungai „Solidarumas“, asociacijoms „Šviesos kampelis“ ir  „Tėvų pedagogų sąjūdis“. Už solidarumo laišką taip pat dėkojame ir kolegoms iš Latvijos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos.

Sekunde.lt nuotr.: Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje

LŠDPS inf.