Streiką mokytojai tęs iki biudžeto priėmimo

2014-12-03

alt

Gruodžio 3 d. – antroji nacionalinio mokytojų streiko diena. Streikuojančių ugdymo įstaigų skaičius kinta, gruodžio 5 d. prie streiko jungiasi kitos mokyklos ir darželiai, kurie numatytai dienai nebuvo spėję atlikti reikalingų procedūrų. O gruodžio 8 d. numatyta pradėti streiką nemažoje Kauno regiono įstaigų dalyje.

Kai kurių mokyklų ar darželių pedagogai pasitraukia iš kovos neatlaikę psichologinio ir ekonominio vadovybių smurto. Taip pat gaunama žinių, kad kitoms profesinėms sąjungoms priklausančios vietinės organizacijos net ir norėdamos prie streiko prisidėti negali, nes joms tai esą „uždrausta“.

Pasak Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Andriaus Navicko, streikas tęsis iki biudžeto priėmimo, po to jis bus stabdomas. Dėl kitų metų biudžeto ketinama balsuoti 4 d., tačiau pradėjus streiką nėra garantijų, kad taip ir atsitiks.

Prie Vyriausybės gruodžio 3 d. įvykusiame mitinge, kurį surengė Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, susirinkę darbuotojai parodė valdžiai, kad yra Lietuvoje žmonių, nebijančių išsakyti savo poziciją. Jie reikalavo dėmesio eiliniams piliečiams, teisingumo, pagarbos ir ministro Dainiaus Pavalkio atsistatydinimo.

alt Su protestuojančiais darbuotojais išėjęs susitikti švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sakė, „tai, ką galvoja“. Jo arogantiška kalba, prisotinta, pasak jo paties „mažyčių provokacijų“, labai nepatiko mitinguotojams, jam buvo skanduojama „gėda“ ir „lauk“.

Vėliau su švietimo profesinių sąjungų vadovais susitikęs ministras buvo kiek sukalbamesnis, buvo aptariami tolimesni veiksmai, tariamasi, ko galėtų imtis ministerija, kad nuramintų streikuojančius mokytojus. Pokalbyje dalyvavo ir Ministro Pirmininko kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas.